The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:
11. jūlijā pulksten 14.00 Liepājā, Klaipēdas ielā 96a - ergoterapeita Rūdolfa Cešeiko lekcija un nodarbība
6. un 11. jūlijā pulksten 17.00 Liepājā, Stendera ielā 5 (Vācu namā) - iepazīšanās nodarbība ar kanisterapijas iespējām un suņiem dziedniekiem
10.jūlijs - Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas tikšanās
15.-21.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkolohematoloģisku slimību (hroniska mieloleikoze)
22.-28.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkohematoloģisku slimību (hodžkina, nehodžkina limfoma)
Lai pieteiktos kādai no 2018. gada psihosociālās rehabilitācijas programmām
"Spēka Avots" spied ŠEIT
13.septembrī pulksten 17:30 atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:) Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.

Vairāki desmiti sieviešu piedalās akcijā „Būsim veselas!” un vēža skrīninga programmas ietvaros pārbauda krūts veselību

27.oktobris, 2011

„Ņemot vērā kritisko situāciju, kad saslimstība ar krūts vēzi Latvijā turpina pieaugt, bet Valsts apmaksātu krūts vēža agrīnas diagnostikas programma nedarbojas efektīvi, ir jāveic nozīmīgs izglītojošs un informatīvs darbs, lai sievietes sāktu novērtēt savas veselības vērtību. Noteikti nepietiek tikai ar to, ka tiek ieviesta skrīninga programma, ir jādara viss, lai tā darbotos. Tāpēc Krūts veselības mēnesī „Dzīvības koks” aicināja sievietes rūpēties par savu veselību laikus un aktīvi piedalīties Valsts apmaksātā krūts vēža skrīninga programmā”, stāsta „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe. Krūts vēža skrīninga programma attiecas uz sievietēm, kuras ir vecumā no 50-69 gadiem un saņēmušas Veselības norēķina centra uzaicinājuma vēstuli. No 2009. gada janvāra līdz 2011. gada jūlijam vēstules nosūtītas 360 765 sievietēm, no kurām izmeklējumus veikušas tikai 83 143 (www.vnc.gov.lv).

„Protams, ar dažām akcijām nevar pilnībā nodrošināt skrīninga efektivitāti, tomēr tā ir iespēja vēlreiz pievērst uzmanību rūpēm par veselību. Akcijas „Būsim veselas!” rezultāti parāda, ka sievietēm ir vēlme izmantot iespēju pārbaudīt krūts veselību, taču tām trūkst informācijas un zināšanu par Valsts apmaksātu krūts vēža skrīninga programmu, piemēram, neizpratne par Veselības norēķinu centra izsūtīto uzaicinājuma vēstuli un tās darbības ilgumu, kā arī nav zināmi citi priekšnoteikumi, lai veiktu šo izmeklējumu”, uzsver G.Berķe.

Krūts veselības mēnesis tiek atzīmēts visā pasaulē un tā laikā tiek pievērsta uzmanība cīņai ar krūts vēzi. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” šajā mēnesī organizē aktivitātes, kas vērstas uz agrīnu vēža diagnostiku, profilaksi un psihosociālās rehabilitācijas nepieciešamību vēža pacientiem.

Statistika Latvijā ir biedējoša – ik gadu vairāk kā 1000 sievietes izdzird diagnozi vēzis un diemžēl trešdaļā gadījumu tas tiek atklāts vēlīnas stadijās, kad ārstēšana vairs nevar būt efektīva. Tas nav pieļaujami, tāpēc visiem spēkiem ir jāatbalsta agrīnas vēža diagnostikas valsts programma, jo, atklājot vēzi agrīnā stadijā, to ir iespējams efektīvi ārstēt.
„Dzīvības koks” atbalstītāji: Veselības centrs 4, Fazer maiznīcas, Plus punkts, Lindex, AVON, Samsung u.c.

Dzīvības koks” ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus, kā arī ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. 2009.gadā „Dzīvības koks” kļuva par vienu no Eiropas iniciatīvas „European Partnership for Action Against Cancer” dalībniekiem.

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"