The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
11.septembrī pulksten 17:30 Liepājā "Dzīvības koks" nodaļas tikšanās ar masieri Anitu Šudeiku
13.septembrī pulksten 17:30 Rīgā atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:)
Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.
09.09. - 15.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.09. - 22.09., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
20.septembrī pulksten 11:00- 14:00 Ventspilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.septembrī pulksten 16:00 Liepājā atbalsta grupa cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības, to vadīs drāmas terapeite Līen Rūja-Lāma
23.09. - 29.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
27.septembrī pulksten 14:00 Liepājā viesossies cigun treneris un ārsts Igors Kudrjavcevs
30.09. - 06.10., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
07.10. - 13.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.10. - 20.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.10. - 27.10., onkohematoloģija
28.11. - 03.11., onkohematoloģija
04.11. - 10.11., programma -ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
25.11. - 01.12., programma sievietēm vieism vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Starptautiska projekta "AURORA" tikšanās Latvijā

15.jūnijs, 201231.maijā, Rīgā tikās starptautiska projekta "Aurora" dalībnieki no 11 Eiropas Savienības valstīm, lai diskutētu un rastu risinājumus dzemdes kakla vēža skrīninga produktivitātes uzlabošanai jaunajās ES dalībvalstīs. Dzemdes kakla vēzis ir otrs izplatītākais vēža veids sievietēm gan Latvijā, gan visā Eiropā, tāpēc īpaši būtisks ir izveidotais Eiropas organizāciju tīkls dzemdes kakla vēža ierobežošanas un kontroles veicināšanai.


"Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" ir iesaistījusies projektā "Aurora", lai kopā ar pārējiem projekta dalībniekiem apzinātu, kāda situācija ir jaunajās ES dalībvalstīs un ņemtu piemēru no vecajām ES dalībvalstīm, kur dzemdes kakla vēža skrīnings darbojas daudz efektīvāk. Tas nenozīmē, ka šajās valstīs saslimstība būtu mazāka, bet svarīgi, ka dzemdes kakla vēzis tiek atklāts agrīnās stadijās un to ir iespējams efektīvi izārstēt", stāsta "Dzīvības koks" valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe, "Latvijā skrīnings ir ieviests 2009.gadā, tas pamazām sāk attīstīties, taču mums jāstrādā, lai skrīningu atbalstītu un pārbaudes veiktu 70-75% sieviešu, jo tikai tādā gadījumā tas būs efektīvi".

No 2009.gada Latvijā ir ieviests valsts organizēts dzemdes kakla vēža skrīnings, kas nomainīja valstī pastāvošo oportūnistisko skrīningu. "Uzsākot valsts organizētu dzemdes kakla vēža skrīninga programmu, tika mainīta attieksme pret pacientu. Ja pirms tam pacientam izmeklējums tika veikts tikai, ja viņš pats griezās pie ārsta, tad šobrīd ir uzsākta aktīva aicināšana uz skrīninga izmeklējumu un svarīgākais, ka šis izmeklējums ir valsts apmaksāts", atklāj Veselības ministrijas Veselības aprūpes departamenta direktors Ēriks Miķītis.


Nacionālā veselības dienesta Ambulatoro pakalpojumu nodaļas vadītāja Līga Gaigala atklāj, ka trīs gadu laikā kopš ir ieviests valsts organizēts dzemdes kakla vēža skrīnings, tā rezultāti uzlabojas. Sievietes Latvijā izmanto gan šīs uzaicinājuma vēstules, gan veic skrīningu oportūnistiski, dodoties pie savas ginekologa bez uzaicinājuma vēstules. Salīdzinoši pieaudzis sieviešu skaits, kuras veikušas izmeklējumus. Ja 2009.gadā no 208 359 sievietēm, kuras saņēma uzaicinājuma vēstuli, izmeklējumu veica 14,9 %, tad 2011.gadā izsūtīti 181 808 uzaicinājumi, bet izmeklējumus veikušas jau 34,5 % sieviešu. Tajā pašā laikā, protams, nepieciešams panākt, ka skrīningu ar uzaicinājuma vēstulēm, izmanto vismaz 70 - 75 % sieviešu.

"Projekta "Aurora" mērķis ir uzlabot dzemdes kakla vēža skrīninga efektivitāti. Projekta ietvaros mēs veicam analīzi par katru dalībvalsti , lai identificētu vai šajās valstīs ir skrīninga programmas un kā tās strādā, tāpat mēs apskatām labās prakses piemērus, lai mācītos no valstīm, kur skrīninga rezultāti ir veiksmīgi", stāsta "AURORA" Itālijas ieviešanas grupas pārstāve Pilāra Montila (Pilar Montilla). Viņa arī uzsvēra, ka skrīninga ieviešanas prakse stipri atšķiras katrā valstī, tāpat joprojām ir valstis, kurās vēl nav ieviestas valsts apmaksātas agrīnās dzemdes kakla vēža diagnostikas programmas, piemēram, Bulgārija un Kipra. Ir valstis, kur skrīnings ir ieviests, bet darbojas vāji, piemēram, Rumānijā. Pilāra Montila arī uzsvēra, ka dzemdes kakla skrīninga programmu kvalitātes uzlabošana ir ļoti svarīgs jautājums visā Eiropā, lai mazinātu saslimstību un mirstību no dzemdes kakla vēža. Saslimstības un mirstības rādītāji starp vecajām un jaunajām ES dalībvalstīm ir krasi atšķirīgi. Ja vecajām ES dalībvalstīs saslimstības koeficients ir 6,9 % un mirstības tikai 2%, tad jaunajās ES dalībvalstīs saslimstības koeficients ir 14,7 %, bet mirstības 6,2 %.

Pilāra Montila atklāj "Nākamais projekta posms ir apmācības, lai skrīnings tiktu veikts kvalitatīvi un uzlabotos komunikācija starp pacientu un ārstu. Tāpat mums ir jāveicina sieviešu atbalsts skrīninga programmai un jāstrādā ar politikas veidotājiem. Skatoties uz Latviju, viens no problēmjautājumiem ir sieviešu atsaucība skrīninga programmai, kas ir zema, tāpēc īpaši ir jādomā par informatīvām kampaņām un sieviešu izglītošanu dzemdes kakla vēža profilakses jautājumos."

Onkoloģisko slimību izplatība Eiropas valstīs pieaug. Dzemdes kakla vēzis Eiropā ir otra biežākā onkoloģiskā slimība sievietēm (pirmā - krūts vēzis), to izraisa infekcija - cilvēka papilomas vīruss, ar kuru var inficēties ikviena seksuāli aktīva sieviete neatkarīgi no vecuma un iedzimtības. Joprojām pastāv liela atšķirība saslimstības un mirstības ziņā starp vecajām un jaunajām ES dalībvalstīm. Valstīs, kurās efektīvi darbojas skrīninga programmas, samazinās gan saslimstība, gan mirstība no dzemdes kakla vēža. Projektā par skrīninga efektivitātes paaugstināšanu piedalās 12 ES jaunās dalībvalstis. Viena no projekta dalīborganizācijām ir onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks". Latvijā dzemdes kakla vēža savlaicīgas atklāšanas programma ieviesta 2009.gadā. Lai gan programmas ieviešanas rezultāti uzlabojas, tie joprojām nav pietiekami, un galvenie cēloņi tam ir līdzīgi citām Eiropas valstīm, kur arī tiek ieviesta šī programma.

Cīņa pret vēzi ir viena no Eiropas Savienības prioritātēm. Vēl 2008.gadā Eiropas Kopienu komisija ierosināja uzsākt Eiropas partnerību vēža apkarošanai 2009.-2013.gadā, kuras mērķis ir atbalstīt dalībvalstu centienus apkarot vēzi, nodrošinot informācijas apzināšanas un apmaiņas sistēmu, zināšanas un resursus vēža profilaksei un apkarošanai, kā arī iesaistot attiecīgās ieinteresētās personas visas Eiropas Savienības kopīgā rīcībā.

Dzīvības koks" ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. "Dzīvības koks" ir Eiropas krūts vēža organizācijas "Europa Donna" un Eiropas pretvēža organizācijas "European Cancer Patient Coalition" pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. Biedrībai "Dzīvības koks" jau kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.


SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"