"Dzīvības koks" - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

Vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno pacientus un viņu tuviniekus!

90006682 — zvani un ziedo onkoloģisko
pacientu psihosociālajai rehabilitācijai
(1,42 EUR par zvanu)


The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:

LAI PIETEIKTOS PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMĀM,
SPIED !ŠEIT!

Pacienta Balss: “Psihosociālā rehabilitācija jāapmaksā no valsts budžeta”!

29.jūnijs, 2012

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” pēc ilgāka pārtraukuma izdevusi laikraksta “ Pacienta Balss” kārtējo numuru, kas šoreiz pilnībā veltīts onkoloģisko pacientu psihosociālajai rehabilitācijai, jeb tam, kas būtu nepieciešams, lai nodrošinātu viņu pilnvērtīgu atgriešanos darba dzīvē un sabiedrībā. Ir aprēķināts, ka profesionāla palīdzība šajos jautājumos būtu nepieciešama aptuveni 35% vēža pacientu.

Lai izveidotu šo numuru, tika uzrunāti daudzi speciālisti un nozares autoritātes, viņiem katram ir savs viedoklis un vērtīgas idejas, ko var izlasīt “Pacienta Balss” lappusēs. Tomēr ir kāda vienojošā doma, kas izriet no speciālistu sacītā, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītājas Guntas Purkalnes vārdiem sakot, “Nevar strādāt tikai ar fizisko ķermeni, ir jāstrādā arī ar cilvēka jūtām un pārdzīvojumiem. Mēs kaut ko ārstējam, bet to darbību nepabeidzam līdz galam.” Un turpinot, “Valstij būtu jāmaksā gan par fizisko, gan psiholoģisko rehabilitāciju”. Diemžēl valsts atbalstu rehabilitācijas sfērai pagaidām nav izdevies sagaidīt, tomēr iepriecina Labklājības Ministrijas teiktais, ka tuvākajā laikā tiks izstrādāts sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumu plānošanas dokuments, kurā tiks vismaz apspriesta valsts budžeta finansējuma iespēja psihosociālajai rehabilitācijai.

Laikrakstā pētīts arī tas, kā rehabilitācija tiek organizēta citās valstīs, kam būtu jāietilpst kvalitatīvā rehabilitācijas programmā, bez tam tiek apgāzti mīti, ko drīkst un ko nedrīkst darīt onkoloģijas pacients – daudzas idejas noteikti ir pielietojamas ikdienā. Kamēr valsts līmenī tas viss vēl tiek plānots, pacientu organizācijas “ Dzīvības koks” biedri un atbalstītāji paļaujas paši uz sevi un līdzīgi domājošiem, tāpēc “Pacienta Balss” aicina arī uz atbalsta grupām un vasaras nometnēm “Spēka Avota” , kas šogad plānotas Cēsu pusē.

Šis “Pacienta Balss” numurs tapis pateicoties Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas finansiālajam atbalstam, programmas ietvaros klajā nāks vēl divi numuri – jūlijā un septembrī. “Pacienta Balss” ir bezmaksas laikraksts pacientiem un viņu tuviniekiem, kas latviešu un krievu valodā pieejams lielākajās ārstniecības iestādēs. Laikraksts pieejams arī elektroniskā formātā: www.dzivibaskoks.lv un www.veselibaspolitika.lv.


SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS

11. MAIJĀ
25. MAIJĀ

Tiksimies, lai parunātu:)
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KONFERENCE
19.-20. marts, 2015
CONFERENCE
19th-20th March, 2015
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

Dignājas muiža 2016.gada vasarā