The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:
11. jūlijā pulksten 14.00 Liepājā, Klaipēdas ielā 96a - ergoterapeita Rūdolfa Cešeiko lekcija un nodarbība
6. un 11. jūlijā pulksten 17.00 Liepājā, Stendera ielā 5 (Vācu namā) - iepazīšanās nodarbība ar kanisterapijas iespējām un suņiem dziedniekiem
10.jūlijs - Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas tikšanās
15.-21.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkolohematoloģisku slimību (hroniska mieloleikoze)
22.-28.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkohematoloģisku slimību (hodžkina, nehodžkina limfoma)
Lai pieteiktos kādai no 2018. gada psihosociālās rehabilitācijas programmām
"Spēka Avots" spied ŠEIT
13.septembrī pulksten 17:30 atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:) Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.

Pacienta Balss: “Psihosociālā rehabilitācija jāapmaksā no valsts budžeta”!

29.jūnijs, 2012

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” pēc ilgāka pārtraukuma izdevusi laikraksta “ Pacienta Balss” kārtējo numuru, kas šoreiz pilnībā veltīts onkoloģisko pacientu psihosociālajai rehabilitācijai, jeb tam, kas būtu nepieciešams, lai nodrošinātu viņu pilnvērtīgu atgriešanos darba dzīvē un sabiedrībā. Ir aprēķināts, ka profesionāla palīdzība šajos jautājumos būtu nepieciešama aptuveni 35% vēža pacientu.

Lai izveidotu šo numuru, tika uzrunāti daudzi speciālisti un nozares autoritātes, viņiem katram ir savs viedoklis un vērtīgas idejas, ko var izlasīt “Pacienta Balss” lappusēs. Tomēr ir kāda vienojošā doma, kas izriet no speciālistu sacītā, P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Onkoloģijas klīnikas vadītājas Guntas Purkalnes vārdiem sakot, “Nevar strādāt tikai ar fizisko ķermeni, ir jāstrādā arī ar cilvēka jūtām un pārdzīvojumiem. Mēs kaut ko ārstējam, bet to darbību nepabeidzam līdz galam.” Un turpinot, “Valstij būtu jāmaksā gan par fizisko, gan psiholoģisko rehabilitāciju”. Diemžēl valsts atbalstu rehabilitācijas sfērai pagaidām nav izdevies sagaidīt, tomēr iepriecina Labklājības Ministrijas teiktais, ka tuvākajā laikā tiks izstrādāts sociālās aprūpes un rehabilitācijas pakalpojumu plānošanas dokuments, kurā tiks vismaz apspriesta valsts budžeta finansējuma iespēja psihosociālajai rehabilitācijai.

Laikrakstā pētīts arī tas, kā rehabilitācija tiek organizēta citās valstīs, kam būtu jāietilpst kvalitatīvā rehabilitācijas programmā, bez tam tiek apgāzti mīti, ko drīkst un ko nedrīkst darīt onkoloģijas pacients – daudzas idejas noteikti ir pielietojamas ikdienā. Kamēr valsts līmenī tas viss vēl tiek plānots, pacientu organizācijas “ Dzīvības koks” biedri un atbalstītāji paļaujas paši uz sevi un līdzīgi domājošiem, tāpēc “Pacienta Balss” aicina arī uz atbalsta grupām un vasaras nometnēm “Spēka Avota” , kas šogad plānotas Cēsu pusē.

Šis “Pacienta Balss” numurs tapis pateicoties Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas finansiālajam atbalstam, programmas ietvaros klajā nāks vēl divi numuri – jūlijā un septembrī. “Pacienta Balss” ir bezmaksas laikraksts pacientiem un viņu tuviniekiem, kas latviešu un krievu valodā pieejams lielākajās ārstniecības iestādēs. Laikraksts pieejams arī elektroniskā formātā: www.dzivibaskoks.lv un www.veselibaspolitika.lv.


SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"