"Dzīvības koks" - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

Vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno pacientus un viņu tuviniekus!

90006682 — zvani un ziedo onkoloģisko
pacientu psihosociālajai rehabilitācijai
(1,42 EUR par zvanu)


The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:

LAI PIETEIKTOS PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMĀM,
SPIED !ŠEIT!

7. decembris - Atbalsta grupa Ventspilī, Ventspils Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
12. decembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. decembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Vai mākslas terapija ir efektīva depresijas simptomu mazināšanai pacientēm pēc krūts vēža?

17.septembris, 2012

Vai mākslas terapija ir efektīva depresijas simptomu mazināšanai pacientēm pēc krūts vēža?
Aicinājums piedalīties pētījumā, lai noskaidrotu vai mākslas terapija ir efektīva depresijas simptomu mazināšanai pacientēm ar krūts vēzi!

Pētījumi liecina, ka mākslas terapija pozitīvi ietekmē psiholoģisko labklājību sievietēm ar krūts vēzi, kas ietver spriedzes, trauksmes, depresijas u.c. simptomu mazināšanos.
Mākslas terapija grupā piedāvā iespēju uzlabot noskaņojumu un dzīves kvalitāti, mazinot izolācijas sajūtu, atklājot iekšējos resursus un stiprinot pašapziņu.

Kas var būt pētījuma dalībnieki?

Dalībai pētījumā tiek aicinātas sievietes ar nesen diagnosticētu krūts vēzi (vēža diagnoze līdz 12 mēnešiem), vecumā no 25 līdz 60 gadiem, ar un bez iepriekšējas pieredzes darbā ar mākslas materiāliem. Viens mākslas terapijas cikls paredz 10 mākslas terapijas sesijas grupā (6-8 dalībnieces), divas reizes nedēļā, katra 90 minūtes, kā arī anketēšanu pirms un pēc mākslas terapijas. 
Dalība mākslas terapijā ir bezmaksas un brīvprātīga. Informācija un dati, kurus sniegsiet, ir konfidenciāli un anonīmi, un tiks izmantoti vienīgi datu apstrādei un apkopošanai šī pētījuma ietvaros.

Mākslas terapija notiks Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” telpās – Rīgā, Melnsila ielā 13, laika posmā no 2012. gada oktobra līdz decembrim.

Pētījumu veiks un mākslas terapijas procesu vadīs Rīgas Stradiņa universitātes Rehabilitācijas fakultātes Mākslas terapijas maģistrante – Sanita Ciganovska. Pētījuma veikšanai ir saņemta RSU Ētikas komitejas atļauja. 

Pieteikties pētījumam var zvanot pa tālr. 26161022 vai rakstot uz e-pastusanita.ciganovska@inbox.lv 

Kas ir mākslas terapija?
Mākslas terapija ir viena no 4 mākslu terapiju specializācijām (vēl ir mūzikas, deju un kustības un drāmas terapija) Latvijas veselības aprūpes jomā, kurā izmanto mākslu un radošo procesu, lai uzlabotu un veicinātu cilvēka garīgo, emocionālo un fizisko labklājību.

Mākslas terapija dod iespēju radošai pašizpausmei drošā un atbalstošā vidē profesionāla mākslas terapeita klātbūtnē, kas palīdz mērķtiecīgi organizēt un vadīt mākslas terapijas procesu atbilstoši katra vajadzībām, vēlmēm un iespējām.

Lai piedalītos mākslas terapijā nav nepieciešama iepriekšēja pieredze vai prasme kādā no mākslas veidiem. Pierastie skaistuma standarti te nav būtiski, galvenais ir radošais un terapeitiskais process un iegūtā pieredze.

Mākslas terapijas procesā tiek izmantoti visdažādākie mākslas materiāli – zīmuļi, krītiņi, flomāsteri, guaša, ūdens krāsas, dažādi papīri, līmes, māls, plastilīns, ģipsis, dabas materiāli, u.c.

Kas ir depresijas simptomi?

Depresīvo traucējumu pamatā ir pašsajūtas vai garastāvokļa pārmaiņas. Depresijas pamatsimptomi ir: nomākts garastāvoklis, pazeminātas intereses un spēja izjust prieku, nogurdināmība, enerģijas trūkums, pašapsūdzības domas, pazemināts pašnovērtējums, neizlēmība un grūtības plānot un koncentrēties, miega un apetītes traucējumi.

Kāpēc depresijas simptomi jāmazina?

Pētījumi liecina, ka depresija nelabvēlīgi ietekmē cilvēku imūnsistēmu, kā arī vēža pacientiem samazina adjuventās (hormonterapija, ķīmijterapija vai staru terapija, ko pievieno pēc operācijas, lai palielinātu slimības izārstēšanas iespējas vai to kontrolētu) terapijas ietekmi, kas savukārt var ietekmēt slimības gaitu.

Depresija var radīt problēmas arī laulībās vai nozīmīgās attiecībās, kur grūtības ietver komunikācijas problēmas, grūtu adaptāciju un seksuālu disfunkciju. 

Kā mākslas terapija var palīdzēt?
Mākslas darbā (zīmējumā, skulptūrā, kolāžā, u.c.) daudz precīzāk iespējams izpaust iekšējos pārdzīvojumus, izteikt un aprakstīt tos. Ar mākslas darbu radīšanu mākslas terapijā tiek veicināta pacienta jūtu, domu un emociju ekspresija, sniedzot iespēju strādāt, izmantojot sarežģītu pieredzi, mazinot stresu un palīdzot attieksmes pret savu stāvokli veidošanā, integrējot sarežģītās, slimības izraisītās emocijas.

Pieteikties pētījumam var zvanot pa tālr. 26161022 vai rakstot uz e-pastu sanita.ciganovska@inbox.lv

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS

7. decembris - Atbalsta grupa Ventspilī, Ventspils Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
12. decembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. decembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Tiksimies, lai parunātu:)
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KONFERENCE
19.-20. marts, 2015
CONFERENCE
19th-20th March, 2015
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"