The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
1.augustā Liepājā atbalsta grupa cilvēkiem, kuri zina, ko nozīmē onkoloģiska slimība. Tikšanās 17.00 Stendera ielā 5. Temats : ko zinām par kanisterapiju!
29.07. - 04.08., programma dažāda vecuma cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības
05.08. - 11.08., programma bērniem ar onkoloģiskām slimībām kopā ar vecākiem
12.08. - 18.08., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskas slimības
19.08. - 25.08., programma pāriem pēc onkoloģiskas slimības
26.08. - 01.09., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskas slimības
02.09. - 08.09., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
Lai pieteiktos kādai no 2018. gada psihosociālās rehabilitācijas programmām "Spēka Avots" spied ŠEIT

13.septembrī pulksten 17:30 atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:)
Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.

Rīgas centra parku skulptūras tiks pie Rozā lentītēm

12.oktobris, 2012

 Lai pievērstu sabiedrības uzmanību onkoloģiskajām problēmām, šogad Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” Krūts veselības mēneša ietvaros Eiropas Krūts veselības dienā 15. oktobrī organizēs akciju – apstaigās Rīgas centra parku sieviešu skulptūras,  pie katras pieliekot simbolisko Rozā lentīti un nofotografējoties.

Akcija plānota no plkst. 11.00 – 12.00, pulcēšanās 10.45 pie Laimas pulksteņa.

Akcijas dalībnieki: pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” biedri, preses pārstāvji, citi interesenti, akcijā piedalīsies arī pūtēju kvintets.

Šī akcija būs loģisks turpinājums Veselības ministres Ingrīdas Circenes iniciatīvai 15. oktobrī plkst. 10.00 Ministru kabineta komitejas sēdē  aicināt piespraust Rozā lentītes  visus ministrus, šajā dienā Rozā lentīte ar aicinājumu to piespraust nonāks arī pie LR Prezidenta, Saeimas deputātiem, Rīgas domniekiem un citām valsts amatpersonām.

Kopumā šī gada pasākumu programma virzīta uz ziedojumu vākšanu onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei Dignājā, kas Latvijas iedzīvotājiem būtu ļoti nozīmīga iespēja pēc vēža pilnvērtīgi atgriezties dzīvē. Līdz šim vienīgais psihosociālās rehabilitācijas veids ir bijis vasaras nometnes, ko par saziedotajiem līdzekļiem organizējis “Dzīvības koks”.

 

Informācijai

Latvijā ik gadu pieaug to sieviešu skaits, kuras izdzird diagnozi- „Jums ir krūts vēzis”.  2011.gadā krūts vēzis diagnosticēts 1245 sievietēm. Tas var būt saistīts arī ar faktu, ka kopš 2009.gadā Latvijā ieviesta organizētā valsts apmaksātā agrīnā krūts vēža diagnosticēšanas programma. Gadu no gada pieaug skrīninga ietvaros veikto mamogrāfisko izmeklējumu skaits: 2009.gadā- 25%, 2010.gadā- 34%, 2011.gadā- 41%.[1] Līdz ar skrīninga ieviešanu, pieaug arī to gadījumu skaits, kad vēzis atklāts agrīni-I stadijā, tomēr ir daudz vēl jāstrādā pie tā, lai pieaugtu skrīninga aptvere- vismaz 70%.  Statistika rāda, ka ar vēzi slimo jauni un ekonomiski aktīvi cilvēki. 2011.gadā vecumā no 25-59 gadiem saslimušas 487 sievietes, kas ir 40 % no visām krūts vēža pacientēm.

Līdz ar to, mums vēl daudz jādara, lai uzlabotu situāciju, kā arī  jāveicina izpratne par to, ka agrīni atklāts krūts vēzis ir ārstējams. Tajā pašā laikā, vēzis Eiropā ierindots hronisko slimību skaitā, tas nozīmē, ka jāpalīdz cilvēkiem pēc krūts vēža atgriezties ekonomiski un sociāli aktīvā dzīvē. Tāpēc arī ir svarīga biedrības „Dzīvības koks” iniciatīva par psihosociālās rehabilitācijas ieviešanu pacientiem pēc onkoloģiskas ārstēšanas. Eiropā tā ir vispārpieņemta prakse.

Krūts veselības dienas iniciatīvu Latvijā veicina onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”, kas ir arī Eiropas krūts vēža organizāciju asociācijas „Europa Donna” atzars Latvijā- „Europa Donna Latvija”. Līdz ar to, šie visi pasākumi iekļaujas kopējā Eiropas Krūts veselības mēneša un dienas pasākumos! (Pilna pasākumu programma www.dzivibaskoks.lv)

 

 

Jo vairāk rozā lentīšu būs piespraustas oktobrī, jo drošāki mēs varēsim būt par savu mīļoto sieviešu, mammu, meitu, māsu veselību![1] Nacionālā veselības dienesta dati

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"