The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
1.augustā Liepājā atbalsta grupa cilvēkiem, kuri zina, ko nozīmē onkoloģiska slimība. Tikšanās 17.00 Stendera ielā 5. Temats : ko zinām par kanisterapiju!
29.07. - 04.08., programma dažāda vecuma cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības
05.08. - 11.08., programma bērniem ar onkoloģiskām slimībām kopā ar vecākiem
12.08. - 18.08., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskas slimības
19.08. - 25.08., programma pāriem pēc onkoloģiskas slimības
26.08. - 01.09., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskas slimības
02.09. - 08.09., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
Lai pieteiktos kādai no 2018. gada psihosociālās rehabilitācijas programmām "Spēka Avots" spied ŠEIT

13.septembrī pulksten 17:30 atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:)
Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.

Pretvēža dienā varēs uzdot jautājumus par psihosociālo rehabilitāciju un līdzdarboties tiešsaistes padomniekā

30.janvāris, 2013

Pretvēža dienā varēs uzdot jautājumus par psihosociālo rehabilitāciju 
un līdzdarboties tiešsaistes padomniekā
Onkoloģisko pacientu biedrība „Dzīvības koks” aicina visus interesentus līdzdarboties pirmajā tiešsaistes padomniekā „Dzīve pēc vēža – psihosociālā rehabilitācija!”, kas notiks  Pasaules pretvēža dienā,  4. februārī, no plkst. 14.00 – 15.00, un būs vērojama  interneta vietnēs  www.dzivibaskoks.lv un www.veselibaspolitika.lv  Ne visiem  ir iespējams  apmeklēt speciālistus klātienē, vizītes arī dārgi maksā, tāpēc šī  ir unikāla iespēja ikvienam no jebkuras vietas Latvijā un pasaulē, kur vien pieejams internets, sekot līdzi speciālistu sarunai un uzdot visus interesējošos jautājumus par to, kas notiek ar cilvēku pēc onkoloģiskās saslimšanas  aktīvā ārstēšanas perioda.

 

Pasākumā piedalīsies profesore Dr. Dace Baltiņa (RAKUS), fizioterapeite Ilze Haznere (P.Stradiņa KUS), mākslas terapeite Sanita Ciganovska, kā arī dietologs, to vadīs aktrise Dace Bonāte.

 

Jautājumus varēs uzdot gan tiešraides laikā mājas lapā, gan „Dzīvības koka” Twitter kontā, gan arī iepriekš iesūtot uz e-pastu dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv . Interesenti aicināti piedalīties arī  klātienē (ES Mājā, Aspazijas bulvārī 28), iepriekš piesakoties pa telefonu 67625 339. Ja nav iespējams padomniekam sekot līdzi tiešraidē, to varēs noskatīties jebkurā laikā arī pēc tam www.dzivibaskoks.lv un www.veselibaspolitika.lv

4. februāris tradicionāli ir Pasaules pretvēža diena, kad dažādos pasākumos un aktivitātēs tiek pievērsta uzmanība onkoloģisko slimību problemātikai, un cilvēki tiek aicināti pārbaudīt savu veselību. Saslimstība ar vēzi diemžēl gadu no gada pieaug – ik gadus ļaundabīgo audzēju diagnosticē vairāk nekā 11 tūkstošiem cilvēku. Tomēr vēzis vairs nav nolemtība, tas tiek ierindots hronisko slimību kategorijā. Runājot par ārstēšanas iespējām, protams, ir ļoti svarīgi atklāt audzēju pēc iespējas agrīnā stadijā. Latvijā kopš 2009. gada tiek ieviesta vēža agrīnās diagnosticēšanas programma - krūts, dzemdes kakla un kolorektālajam vēzim. Taču pēc diagnosticēšanas un akūtās ārstēšanas (ķirurģijas, ķīmijterapijas, staru terapijas), ir svarīgi, lai cilvēks atgrieztos pilnvērtīgā dzīvē. Pētījumi rāda, ka 30-50% gadījumu pacients netiek galā ar slimības radītajām psihoemocionālajām sekām, kas var izpausties kā distress, norobežošanās, sociālā pašizolētība, un tas  traucē atgriezties normālā dzīvē.
Ar tiešsaistes padomnieka palīdzību onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” vēlreiz grib uzsvērt to, ka dzīvei pēc vēža jāturpinās! Šī pasākumu cikla mērķis ir interaktīvi sniegt noderīgu informāciju par jautājumiem, kas saistīti ar onkoloģiju, visiem, kam ir interese un vajadzība pēc šīs informācijas! Cilvēkiem ir jāpalīdz atgriezties pilnvērtīgā sociālā un ekonomiskā dzīvē, tāpēc ir jārunā arī par psihosociālās rehabilitācijas ieviešanu! „Dzīvības koks” jau piecus gadus organizē psihosociālas rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Kopumā rehabilitācijas kursu izgājuši vairāk nekā 300 cilvēku, biedrība nodibinājusi un attīsta arī Atbalsta grupu kustību, lai cilvēki var viens otram palīdzēt, dalīties pieredzē, kā arī atrast jaunas dzīves vērtības. Lai arī Atbalsta grupas pagaidām ir tikai Rīgā, šī gada laikā tādas tiks dibinātas arī citās Latvijas pilsētās.
Skatieties arī video:
Dzīve pēc vēža -- psihosociālā rehabilitācija
KOMENTĀRI

Komentāru saraksts tiek atjaunots ...


Jūsu vārds ^
Jūsu e-pasts ^
Jūsu komentārs ^
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"