"Dzīvības koks" - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

Vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno pacientus un viņu tuviniekus!

90006682 — zvani un ziedo onkoloģisko
pacientu psihosociālajai rehabilitācijai
(1,42 EUR par zvanu)


The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:

LAI PIETEIKTOS PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMĀM,
SPIED !ŠEIT!

7. decembris - Atbalsta grupa Ventspilī, Ventspils Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
12. decembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. decembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Atklājam pieteikšanos onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas vasaras nometnēm „Spēka avots”

13.jūnijs, 2013

Atklājam pieteikšanos onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas vasaras nometnēm „Spēka avots”

Onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas nometnes – tā ir iespēja ikvienam, kas pārdzīvojis vēzi, rast sevī spēku, lai pilnvērtīgi turpinātu dzīvi. Tieši tāpēc ikviens, kas reiz saskāries diagnozi „ļaundabīgs audzējs”, ir aicināts pieteikties uz kādu no „Spēka avota” nometnēm 2013. gada jūlijā vai augustā. Nometnes paredzētas šādos datumos: 21.-26. jūlijs un 18. – 23. augusts. 

„Onkoloģisko pacientu psihosociālo rehabilitāciju „Dzīvības koks” ir izvirzījusi kā vienu no biedrības darbības prioritātēm. Ir svarīgi saprast, ka pārdzīvojot tādu diagnozi, cilvēkam sākas it kā jauna dzīve, kurā ir jānoorientējas, jāpieņem sevi un apkārtējos, ņemot vērā iegūto pieredzi. Tas ne vienmēr ir viegli. Tāpēc citās Eiropas valstīs psihosociālā rehabilitācija ir neatņemama onkoloģiskās aprūpes sastāvdaļa. Latvijā cilvēkiem pēc onkoloģiskas saslimšanas nav nekādas rehabilitācijas. Tāpēc „Dzīvības koks” ir pateicīgs, ka par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem var organizēt psihosociālās rehabilitācijas nometnes. Kopš 2009.gada bijušas 10 vasaras nometnes, 3 ziemas nometnes, kā arī šovasar paredzētas 2 nometnes. Cilvēku izrādītā interese par rehabilitāciju nozīmē, ka šāds pakalpojums ir būtisks, tāpēc arī pieaug vajadzība pēc sava psihosociālās rehabilitācijas centra, kas ir „Dzīvības koks” izvirzīts mērķis, uz ko šobrīd aktīvi virzāmies”, norāda „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe.

Latvijā katru gadu ar vēzi saslimst vairāk nekā vienpadsmit tūkstoši cilvēku, pavisam reģistrēti vairāk kā 70 tūkstoši onkoloģisko pacientu. Pētījumi liecina, ka katram trešajam cilvēkam pēc onkoloģiskas slimības ārstēšanas ir nepieciešama psihosociālā rehabilitācija.

Nometne „Spēka avots” ir piecu dienu programma, kuras laikā ārsts onkologs, imunologs, uztura speciālists palīdz saprast, kādas izmaiņas slimība ienesusi katra dzīvē, kā dzīvot tālāk, kā atbrīvoties no bailēm par vēzi. Svarīgas ir arī dažādās terapijas (mākslas, mūzikas terapijas, grupu nodarbības), kas palīdz labāk izprast situāciju un smelties spēku turpmākai dzīvei, kā arī iegūt pleca sajūtu un izpratni, ka dzīve pēc slimības turpinās jau jaunā kvalitātē. Onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmu „Spēka Avots” izstrādāja biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar nozares ekspertiem un speciālistiem, balstoties uz Norvēģijas pieredzi.

Onkoloģiskajiem pacientiem valstiskā līmenī nav pieejama psihosociālā rehabilitācija. „Dzīvības koks” nometnes organizē, pateicoties uzņēmumu un sabiedrības ziedojumiem, tomēr šī palīdzība ir periodiska, jo nometnes nav pieejamas visu gadu. Lai attīstītu onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumus, „Dzīvības koks” uzsācis darbu pie psihosociālās rehabilitācijas centra izveides Dignājas muižā. Centra izveide balstās uz ziedojumos savāktajiem līdzekļiem.

„Dzīvības koks” saka lielu paldies visiem atbalstītājiem, pateicoties kuriem izdevies noorganizēt šīs rehabilitācijas nometnes un izdevies uzsākt darbus pie Dignājas muižas atjaunošanas. Rīgas Lutera evaņģēliski luteriskā draudze, šogad „Citādā Dievkalpojumā” savāktos ziedojumus atvēlējuši tieši mūsu nometņu organizēšanai, par to sakām lielu paldies!

„Dzīvības koks” aicina uzņēmumus un sabiedrību ziedot, lai mēs spētu atbalstīt pēc iespējas vairāk tos cilvēkus, kurus skārusi kāda onkoloģiska slimība. Onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmu atbalstīt iespējams, zvanot uz ziedojumu tālruni 90006682 vai pārskaitot ziedojumu uz „Dzīvības koks” kontu.

Dzīvības koks rekvizīti:
Nosaukums: Latvijas Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”
Reģistrācijas Nr: 40008087144
Juridiskā adrese: Liepu aleja 11, Babītes pagasts, Rīgas rajons, LV-2101
Banka: AS Swedbank
SWIFT kods: HABALV22Konta numurs: LV33HABA0551011517688

Dzīvības koks” ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. „Dzīvības koks” īstenojis  projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi. Kopš 2009.gada vasaras „Dzīvības koks” par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem organizē psihosociālās rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Kopumā palīdzēts gandrīz 300 cilvēkiem. Biedrībai „Dzīvības koks” jau kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

Papildus informācija: Antra Altmane, E-pasts: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv; Tālr: 67625339, www.dzivibaskoks.lv
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS

7. decembris - Atbalsta grupa Ventspilī, Ventspils Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
12. decembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. decembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Tiksimies, lai parunātu:)
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KONFERENCE
19.-20. marts, 2015
CONFERENCE
19th-20th March, 2015
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"