The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
11.oktobrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
14.10. - 20.10., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
15.oktobrī Atvērto durvju diena, Krūts veselības diena
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
25.oktobrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
21.10. - 27.10.,programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
28.10. - 03.11., onkohematoloģija
30.oktobrī pulksten 18:00 Liepājā, Dārza ielā 46 "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas keramikas nodarbība
04.11. - 10.11., programma -dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības
8. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
22. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
25.11. - 01.12., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
6. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
20. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Oktobrī, kas pasaulē zināms kā Krūts veselības mēnesis, tiks vākti līdzekļi psihosociālās rehabilitācijas centra „Spēka Avots” izveidei Dignājā

01.oktobris, 2013

Oktobrī, kas pasaulē zināms kā Krūts veselības mēnesis, tiks vākti līdzekļi psihosociālās rehabilitācijas centra „Spēka Avots” izveidei Dignājā

Oktobris pasaulē ir zināms kā krūts veselības veicināšanas mēnesis, kad pasaulē un Eiropā, neskatoties uz rudens drēgnumu, dominē Rozā lentītes krāsa, kas ir simbols cīņai pret krūts vēzi. Arī Latvijā lēnām ienāk šī tradīcija. Tas ir solidaritātes signāls, lai apzinātu, cik svarīgi ir runāt, atbalstīt un nebaidīties no vēža, cik svarīgi ir to savlaicīgi atklāt, kvalitatīvi ārstēt, kā arī pēc tam kvalitatīvi turpināt dzīvi. Saslimstība ar onkoloģiskām slimībām turpina pieaugt. Katru gadu, salīdzinoši ar iepriekšējiem, diagnosticēto gadījumu skaits vidēji palielinās par 4%. Krūts vēzis ir izplatītākā onkoloģiskā saslimšana sievietēm. Latvijā ik dienu vismaz 3 sievietes izdzird diagnozi „krūts vēzis”. Tā ir liela psihoemocionāla trauma, kam seko akūta ārstēšana (operācija, krūts noņemšana, ķīmijterapija, staru terapija), pēc kuras sieviete paliek neziņā, kā tālāk dzīvot, kā sadzīvot ar rētām, kā turpināt dzīvot ģimenē, strādāt, audzināt bērnus? Kā tikt galā ar slimības sekām - depresiju, trauksmi, neziņu un bailēm? Latvijā līdz šim valsts līmenī nav pieejama psihosociālā rehabilitācija.

Tāpēc onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” oktobrī rīko dažādus pasākumus, lai pievērstu uzmanību cīņai pret krūts vēzi, kā arī tam, kādas psihoemocionālās sekas šī slimība atstāj cilvēkos. Oktobra devīze: Iedvesmo dzīvei!

Šo, Rozā lentītes kustību, Latvijā palīdz iedvesmot arī vairāki „Dzīvības koks” sadarbības partneri, kas, izprotot mērķa nozīmību, iesaistās līdzekļu vākšanas kampaņā. Kā uzsver Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” vadītāja Gunita Berķe, viens no kopējiem iemesliem, kāpēc Latvijā joprojām krūts vēzi bieži atklāj novēloti, ir bailes, kas neļauj pieņemt racionālus lēmumus, baidoties uzzināt sliktu diagnozi. Tieši tāpēc ir svarīgs arī psihoemocionālais atbalsts un rehabilitācija, jo sieviete, kas pārvarējusi bailes, ar savu piemēru var palīdzēt citām nebaidīties. Tas, ka mūs atbalsta starptautiski uzņēmumi, nozīmē, ka Rozā lentītes ideja attīstīsies, ka tā kļūs par solidaritātes zīmi cīņai pret krūts vēzi un tā radītajām sekām arī Latvijā.

„Šogad jau ceturto gadu esam iesaistījušies akcijā, lai sniegtu atbalstu rehabilitācijas centra „Spēka Avots” izveidei. Visu oktobri no katra pārdotā Geisha produkta Fazer vienu santīmu ziedo onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībai. Pērn par savāktajiem līdzekļiem notika apjomīgi darbi, lai sagatavotu ēku rekonstrukcijai, un šogad turpināsim iesākto, lai ēkas pēc iespējas drīzāk varētu uzņemt cilvēkus. Cīņa ar vēzi nav viena cilvēka cīņa – tajā nepieciešams sabiedrības vienots atbalsts un izpratne, kas ir Rozā lentītes akcijas pamatā,” uzsver Fazer Latvija rīkotājdirektors Edmunds Jansons.

Rozā lentītes idejas oktobrī atbalsta arī Lindex Latvija, Kiwi Cosmetics, Kosmētikas kompānija sievietēm „Avon”, kā arī sociālais tīkls Draugiem.lv.

Lai pievērstu uzmanību Rozā lentītes kā solidaritātes idejai, informētu par jautājumiem, kas saistīti ar krūts vēzi un mazinātu bailes no vēža, „Dzīvības koks” kopā ar sadarbības partneriem oktobrī rīkos dažādus pasākumus:

  1. 1.oktobrī portālā Draugiem.lv tiks uzsākta kampaņa „Tu vari iedvesmot dzīvei!”. Šīs kampaņas ietvaros tiks apkopoti iedvesmojoši stāsti, kā nebaidīties no slimības. Kampaņas ietvaros tiks veikta arī neliela aptauja, lai saprastu, kas ir tie iemesli, kas joprojām liek baidīties no vēža?
  2. 1.oktobrī Lindex veikalos uzsākta Rozā lentītes kampaņa - cīņā pret krūts vēzi, kurā iegūtie līdzekļi tiks ieguldīti psihosociālās rehabilitācijas centra rekonstrukcijā;
  3. 1.oktobrī Fazer Latvija uzsāk Rozā lentītes kampaņu - cīņa pret krūts vēzi, kurā iegūtie līdzekļi tiks ieguldīti psihosociālās rehabilitācijas centra rekonstrukcijā;
  4. Oktobrī kompānija SIA Kiwi Cosmetic uzsāk kampaņu „ES un TU- kopā mēs varam palīdzēt cīņā pret krūts vēzi!”;
  5. Eiropas krūts veselības dienā 15.oktobrī:

-          preses konference, kurā tiks sniegta informācija par oktobra pasākumiem Eiropa un Latvijā, par situāciju onkoloģijā Latvijā, kā arī par to, ko nozīmē rētas, ko atstāj vēzis;

-          Saeimas, Ministru kabineta, ministriju, pašvaldību u.c. institūciju darbinieki tiks aicināti piespraust Rozā lentīti kā solidaritātes simbolu. Ar īpašu aicinājumu ministriem uzstāsies veselības ministre Ingrīda Circene;

-          solidaritātes pasākumi Latvijas reģionos - Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Valmierā, Bauskā, Aizkrauklē un Ogrē. Tās ir pilsētas, kur nodibinātas un attīstās „Dzīvības koks” nodaļas. Katrā pilsētā būs solidaritātes akcija, kuras laikā tiks sniegta informācija par to, kā veselīgi dzīvot, kā palīdzēt pēc vēža, kā arī tiks izdalītas Rozā lentītes. Minēto pilsētu pašvaldību, pašvaldības uzņēmumu, kā arī citu NVO pārstāvji piespraudīs Rozā lentīti un piedalīsies zibakcijā, nofotografējot - Rozā Daugavpili, Rozā Valmieru utt. Pirmo reizi Latvijā vienlaikus 7 pilsētās notiks pasākumi! Tas nozīmē, ka Rozā lentītes ideja attīstās un vēzis no nolemtības kļūst par slimību, kuru var uzvarēt, ar kuru var sadzīvot!

  1. 16.oktobrī „Dzīvības koks” uzsāk jaunu atbalsta grupu iniciatīvu- „Nestāvi viens- nāc runā, uzvari bailes no vēža!”;
  2. 2.novembrī  Jelgavā fitnesa studijā „Veselības ģenerators” labdarības pasākums „Ar fitnesu pret krūts vēzi”;
  3. Visu oktobri sociālajos tīklos Twitter, Draugiem, Facebook būs iespējams pievienot savam profilam Rozā lentīti! Iekrāso Oktobri rozā!
  4. „Dzīvības koks” sagatavojis un izsūtījis vairāk nekā 2000 vēstules Latvijas uzņēmējiem ar lūgumu ziedot psihosociālās rehabilitācijas centra rekonstrukcijai.
Ziedot iespējams arī,  piezvanot pa tālruni 90006682

Aicinām visus, kuri zina, ko nozīmē vēzis, oktobrī piespraust Rozā lentīti kā simbolu solidaritātei un drosmei, ka dzīve pēc vēža turpinās!

 „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe

Tuvāka informācija: Antra Altmane 26756966 „Dzīvības koks” projektu vadītāja

Krūts vēzis, kas ir salīdzinoši viegli diagnosticējams, atklāts savlaicīgi, ir labi ārstējams. Kopš 2009.gada Latvijā darbojas krūts vēža agrīnās diagnostikas programma, taču tās ietvaros pārbaudījumus veic tikai 37 % sieviešu. Tas nav pietiekami, lai nodrošinātu to, ka pēc iespējas vairāk audzēju atklāj agrīni, kad tos var ārstēt. Latvijā joprojām daudz ļaundabīgo audzēju tiek atklāts vēlu- III,IV stadijā vai bez stadijas.Dzīvības koks” ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Rozā lentītes akcijas oktobrī biedrība ievieš kopš 2006.gada. Ar katru gadu atbalstītāju skaits pieaug. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. „Dzīvības koks” īstenojis vairākus projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi. Kopš 2009.gada vasaras „Dzīvības koks” par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem organizē psihosociālās rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Kopumā palīdzēts vairāk kā 300 cilvēkiem. Biedrībai „Dzīvības koks” jau kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
25. oktobris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"