The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:
11. jūlijā pulksten 14.00 Liepājā, Klaipēdas ielā 96a - ergoterapeita Rūdolfa Cešeiko lekcija un nodarbība
6. un 11. jūlijā pulksten 17.00 Liepājā, Stendera ielā 5 (Vācu namā) - iepazīšanās nodarbība ar kanisterapijas iespējām un suņiem dziedniekiem
10.jūlijs - Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas tikšanās
15.-21.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkolohematoloģisku slimību (hroniska mieloleikoze)
22.-28.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkohematoloģisku slimību (hodžkina, nehodžkina limfoma)
Lai pieteiktos kādai no 2018. gada psihosociālās rehabilitācijas programmām
"Spēka Avots" spied ŠEIT
13.septembrī pulksten 17:30 atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:) Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.

Pirmo reizi Latvijā nāks klajā informatīvo materiālu sērija “Atklāti par vēzi”

30.septembris, 2013

Informācija presei
30.09.2013.

 

Pirmo reizi Latvijā nāks klajā informatīvo materiālu sērija “Atklāti par vēzi” 

Jau nākamajā mēnesī onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” sāks  publicēt informatīvo materiālu sēriju "Atklāti par vēzi", kurā pavisam paredzētas četras sadaļas par šādiem tematiem: "Man ir vēzis", "Manam tuviniekam ir vēzis", "Manam kolēģim ir vēzis", "Manai mammai/ tētim ir vēzis". Tādējādi tiks skarti daudzi onkoloģiskajam pacientam un viņa tuviniekiem būtiski jautājumi, uz kuriem ikdienā grūti atrast atbildes, piemēram, kā pateikt tuviniekiem, ka atklāts vēzis?; kā atbalstīt sievu pēc krūts vēža?; kā sakārtot darba attiecības?; kā palīdzēt vecākiem slimības gadījumā? utt. Kā atzīmē “Dzīvības koks”  valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe, “Šāda veida materiāli Latvijā tiks izdoti pirmo reizi, taču, tie ir ļoti nozīmīgi un nepieciešami ikvienam, kurš saskāries ar diagnozi “ļaundabīgs audzējs”. Mēs ceram, ka, pateicoties bukletiem, arvien vairāk cilvēku pievienosies mūsu pārliecībai – no vēža nav jābaidās, vēzis ir jāārstē!” 

Veiktās aptaujas liecina, ka nereti tieši informācijas trūkumus, savu tiesību un iespēju nezināšana ir pacientu diskriminācijas un bezspēcības cēlonis. Šo informatīvo materiālu mērķis ir veicināt pacientu un viņu tuvinieku informētību gan emocionāli, gan racionāli, iedrošinot apzināties un aizstāvēt savas intereses un tiesības, kā arī palīdzēt sagatavoties gluži sadzīviskiem notikumiem un jautājumiem, kas sagaida ikvienu pacientu un viņa tuviniekus. Informatīvo materiālu tiešā auditorija ir onkoloģiskie pacienti un viņu tuvinieki, bet netiešā – veselības aprūpes darbinieki, sociālie darbinieki un sabiedrība kopumā. Latvijā pavisam ir aptuveni 62 000 vēža pacientu, no tiem Rīgā dzīvo ap 22 000 (LR Centrālās Statistikas biroja dati).

Paredzēts, ka vispirms katra no sagatavotajām sadaļām tiks publicēta interneta vietnē www.dzivibaskoks.lv, bet projekta noslēgumā visas daļas tiks izdotas brošūrās, kuru kopējā tirāža būs 2000 eksemplāru. Brošūras bez maksas tiks izplatītas Rīgas klīnikās, kā arī caur Rīgas sociālajiem dienestiem.

 

Projekts tiek līdzfinansēts Rīgas Domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.

Iveta Smilga Krongorne

„Dzīvības koks” projektu vadītāja

dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"