The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:
11. jūlijā pulksten 14.00 Liepājā, Klaipēdas ielā 96a - ergoterapeita Rūdolfa Cešeiko lekcija un nodarbība
6. un 11. jūlijā pulksten 17.00 Liepājā, Stendera ielā 5 (Vācu namā) - iepazīšanās nodarbība ar kanisterapijas iespējām un suņiem dziedniekiem
10.jūlijs - Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas tikšanās
15.-21.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkolohematoloģisku slimību (hroniska mieloleikoze)
22.-28.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkohematoloģisku slimību (hodžkina, nehodžkina limfoma)
Lai pieteiktos kādai no 2018. gada psihosociālās rehabilitācijas programmām
"Spēka Avots" spied ŠEIT
13.septembrī pulksten 17:30 atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:) Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.

4. februārī, Pretvēža dienā, pasaule vienosies kopējā cīņā pret vēzi!


Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” uzsāk vērienīgu akciju „Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!” Tā ir sabiedrības iesaistīšanās akcija, kuras laikā ikviens cilvēks tiek aicināts sūtīt iedvesmojošas fotogrāfijas, labus vārdus uz e-pastu dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv. Sagaidāmais rezultāts- kopīgi izveidota kolāža kā uzmundrinājuma, atbalsta un sapratnes zīme visiem, kuriem ir jāiztur pārbaudījums „vēzis”. Latvijā ik pēc 10 minūtēm, kāds cilvēks saskaras ar diagnozi – vēzis. Tā ir slimība, kas novājina cilvēku ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Un tie nav tikai pacienti, tie ir arī tuvinieki- vīri, sievas, bērni, mazbērni, brāļi, māsas, draugi, darba biedri. Izveidoto kolāžu izvietosim slimnīcās un vietās, kur tā varētu dot vislielāko iedvesmojošo ieguldījumu.
Iedvesmojošas fotogrāfijas un stāstus akcijai „Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!” var sūtīt jau no šodienas, 1.februāra, un tie tiks ievietoti apskatei „Dzīvības koks” interneta vietnē www.dzivibaskoks.lv un www.draugiem.lv „Dzīvības koka” lapā. Akcijas fotogrāfijas un stāstus aicinām iesūtīt līdz 20.februārim.
Kāpēc šāda akcija?
Tāpēc, ka Latvijā joprojām ir nepieļaujama situācija, ka 50-60% onkoloģisko saslimšanu atklāj novēloti- III, IV stadijā, kad ārstēšana vairs nevar būt efektīva. Galvenais iemels- vēla vēršanās pie ārsta. To visu daļēji atbalsta visa sabiedrība, jo bailes un stereotipi, kas dominē, runājot par vēzi, liek atlikt svarīgās veselības pārbaudes, liek ieklausīties dziedniekā un cerēt, ka „nedomājot par slimību”, tā pati izzudīs. Tas ir nepieļaujami 21.gadsimtā!
Latvijā ir ieviesta savlaicīga vēža diagnostikas programma jeb skrīnings, kas šobrīd nedod cerēto rezultātu, jo cilvēki neizmanto iespēju pārbaudīt savu veselību. Krūts vēža skrīningu izmantojušas tikai 20% sieviešu, kas saņēmušas uzaicinājumu, savukārt dzemdes kakla skrīninga izmeklējumus veikušās tikai 13% no uzaicinātajām sievietēm!
Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” mērķis ir veicināt onkoloģiskās aprūpes kvalitātes attīstību, kā arī veicināt sabiedrības informētību par vēzi un tā ārstēšanu. Tāpēc februārī plānotas vairākas aktivitātes, lai pievērstu uzmanību problēmām, ar kurām saskaras pacienti, kā arī meklētu risinājumus tām: 4.februārī,

 

Pasaules Pretvēža dienā, tiks publiskots video par to, ar kādām problēmām jāsaskaras sievietēm pēc krūts vēža operācijas, savukārt 24.-25.februārī notiks „Dzīvības koks” organizēta starptautiska konference par pacientu biedrību iesaisti lēmumu pieņemšanas un lēmumu realizācijas procesos Latvijā un Eiropā. Konferences laikā arī pirmo reizi tiks izstādīta kolāža „Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!”.
„Dzīvības koks”, kurai piešķirts sabiedriskā labuma statuss, ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. "Dzīvības koks" īstenojis vairākus projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi. Par vienu no savām prioritātēm „Dzīvības koks” ir izvirzījis psihosociālās rehabilitācijas programmas ieviešamu vēža pacientiem Latvijā. Šobrīd psihosociālo rehabilitāciju iespēju robežās nodrošina „Dzīvības koks”, par sabiedrības saziedoties līdzekļiem organizējot rehabilitācijas nometnes, taču biedrība vēlas turpināt attīstīt psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumus un izveidot psihosociālās rehabilitācijas centru, lai spētu atbalstīt un stiprināt pēc iespējas vairāk vēža izdzīvotājus un viņu ģimenes locekļus.
Ziedot „Dzīvības kokam” iespējams gan portālā www.ziedot.lv, gan „Dzīvības koks” labdarības interneta portālā www.percunziedo.lv

 

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"