The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
23.09. - 29.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
27.septembrī pulksten 14:00 Liepājā viesossies cigun treneris un ārsts Igors Kudrjavcevs
30.09. - 06.10., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
07.10. - 13.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.10. - 20.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.10. - 27.10., onkohematoloģija
28.11. - 03.11., onkohematoloģija
04.11. - 10.11., programma -ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
25.11. - 01.12., programma sievietēm vieism vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Nīcā notiks seminārs cilvēkiem, kuri darbojas vai vēlētos darboties organizācijās, kas pārstāv hronisko pacientu intereses- „Drosme iesaistīties”

15.septembris, 2014

16.septemrī Nīcā notiks seminārs cilvēkiem, kuri darbojas vai vēlētos darboties organizācijās, kas pārstāv hronisko pacientu intereses- „Drosme iesaistīties”. To organizē onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” Liepājas nodaļa sadarbībā ar Onkoloģijas atbalsta biedrību un biedrību „Cerību krāsa”, lai veicinātu hroniski slimo pacientu un viņu pārstāvošo organizāciju aktivitāti interešu aizstāvībā, aktīvā rīcībā, iesaistoties vietējās aktivitātēs, kā arī mazinātu bailes un aizspriedumus, kas valda sabiedrībā pret hroniskām slimībām. Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un „Kurzemes NVO atbalsta centra” atbalstu.

Statistika nav iepriecinoša. Hronisko slimību pacientu skaits Latvijā, tajā skaitā Kurzemē un katrā atsevišķā reģionā pieaug. Piemēram Kurzemē kopā (visos novados un pilsētās) uz 2013.gadu reģistrēti 9402 onkoloģiskie pacienti (www.spkc.gov.lv). Salīdzinājumā ar 2009.gadu reģistrēto pacientu skaita pieaugums ir vairāk nekā par 17% (2009.gadā uzskaitē bija 8011 pacienti). Kopumā Latvijā laika posmā no 2004.gadā saslimstība ar onkoloģiskām slimībā pieaugusi par 20%. Līdzīga situācija ir arī ar citās hronisko saslimšanu jomās, piemēram, ar cukura diabētu uz 2013.gadu reģistrēti 10314 pacienti (www.spkc.gov.lv). Salīdzinājumā ar 2011.gadu reģistrēto pacientu skaita pieaugums ir par 9% (2011.gadā uzskaitē bija 9474 pacienti). Vienlaicīgi ar slimības pieaugumu, pieaug arī cilvēku skaits, kuri pēc veiksmīgas ārstēšanas atgriežas aktīvā dzīvē. Jautājums- kā un vai viņiem veicas, kā un vai sabiedrība, darba devēji, valsts un pašvaldības iestādes ir atbalstošas un šo procesu veicinošas. Nav noslēpums, ka tieši reģionos (pilsētās un novados) cilvēki bieži slēpj savas hroniskās slimības, jo sabiedrība attieksme ne vienmēr ir viennozīmīgu uztverama, kā arī, piemēram, ja uzzina par onkoloģisku slimību, tad līdzcilvēki, pašvaldību organizācijas, bieži to neapzinoties, ir stereotipu varā, tādējādi ierobežojot  hroniski slimo cilvēku iespējas kvalitatīvi, pilnvērtīgi dzīvot un strādāt. Tāpēc svarīga ir pacientu interešu aizstāvība. Pacientu organizācijām jābūt kā atbalstam, kā vienojošam elementam cilvēkiem ar līdzīgu dzīves pieredzi.

Tāpēc tiek realizēts projekts „Drosme iesaistīties”, lai veicinātu gan izpratni un runātu par hronisko slimību īpašo vietu vispār gan veselības aprūpes, gan sociālās drošības sistēmās, kā arī aicinātu cilvēkus aktīvāk apzināties savas vajadzības, aktīvāk iesaistīties savas, vietējās pašvaldības un vispār sabiedrības dzīves veidošanā.

„Dzīvības koks” aicina visus interesentus uz semināru jau 16.septembrī Nīcā „Galdniekos”, kurus laipni semināram atvēlējusi biedrība „Cerību krāsa” un tās vadītāja Ausma Dzinatre.  Gaidīti tiek visi- gan organizācijas, kuras darbojas veselības vai sociālajā jomā, kā arī cilvēkus, kuri vēlētos veidot vai piedalīties kādas organizācijas darbībā.

Ļoti ceram, ka projekts iedvesmos cilvēkus darboties!

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un „Kurzemes NVO atbalsta centra” atbalstu.

Ilga Vitāle, Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”  Liepājas nodaļas vadītāja
Tel.:26710877,e-pasts: ilga.vitale@inbox.lv, dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv ,www.dzivibaskoks.lv, www.veselibaspolitika.lv.
Ausma Dzintare, biedrības „Cerību Krāsa” vadītāja, tel.:26998159, e-pasts: ausmadzintare@inbox.lv


 „Dzīvības koks” ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas Vēža pacientu koalīcijas (European Cancer Patient Coalition) pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. Kopš 2009.gada vasaras „Dzīvības koks” par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem organizē psihosociālās rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Kopumā palīdzēts vairāk nekā 400 cilvēkiem. Kopš 2012.gada biedrība visus spēkus velta psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei Dignājā, Jēkabpils novadā. Biedrībai „Dzīvības koks” jau kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss. Kopš 2013.gada „Dzīvības koks” aktivitātes organizē arī Latvijas reģionos, uzvaru liekot uz pacientu savstarpējā atbalsta grupu izveidi.

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"