The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:
11. jūlijā pulksten 14.00 Liepājā, Klaipēdas ielā 96a - ergoterapeita Rūdolfa Cešeiko lekcija un nodarbība
6. un 11. jūlijā pulksten 17.00 Liepājā, Stendera ielā 5 (Vācu namā) - iepazīšanās nodarbība ar kanisterapijas iespējām un suņiem dziedniekiem
10.jūlijs - Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas tikšanās
15.-21.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkolohematoloģisku slimību (hroniska mieloleikoze)
22.-28.jūlijs - Psihosociālās rehabilitācijas programma cilvēkiem ar onkohematoloģisku slimību (hodžkina, nehodžkina limfoma)
Lai pieteiktos kādai no 2018. gada psihosociālās rehabilitācijas programmām
"Spēka Avots" spied ŠEIT
13.septembrī pulksten 17:30 atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:) Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.

Uzaicinājums piedalīties konkursā „Drosme iesaistīties”

24.septembris, 2014

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” Liepājas nodaļa sadarbībā ar Kurzemes Onkoloģijas atbalsta biedrību un biedrību „Cerību krāsa” izsludina žurnālistu rakstu un lasītāju vēstuļu konkursu „Drosme iesaistīties”. Konkursa mērķis: pievēst uzmanību aktīviem un pozitīviem dzīves stāstiem, situācijām un pārdomām par to, kā cilvēki uztur dzīves kvalitāti, sadzīvojot ar hronisku saslimšanu, tajā skaitā vēzi.

Nav noslēpums, ka joprojām pastāv aizspriedumi un stereotipi par dažādām hroniskām slimībām, tie traucē pilnvērtīgi dzīvot un iesaistīties sabiedrībā. Pozitīvi piemēri un pārdomas dotu emocionālu atbalstu daudziem, kuri šobrīd neuzdrošinās atzīt, ka ar slimību būs jāsadzīvo. „Drosme iesaistīties” nozīmē, ka cilvēkam ir ne tikai drosme dzīvot pilnvērtīgi, no sirds, bet ar savu pieredzi arī veicināt sabiedrības izaugsmi. 

Konkursa norise
No 1. līdz 15. oktobrim vēstules konkursam aicināti iesūtīt ikviens, kurš atgriezies aktīvā sabiedriskā dzīvē pēc ilgas ārstēšanās un ir gatavs ar savu pieredzi iedrošināt citus. Konkursā atsevišķā vērtēšanas kategorijā var piedalīties žurnālisti, kuru publikācijas reģionālajos medijos un internetvietnēs atbilst konkursa nolikumam. Katrs dalībnieks saņems Pateicības rakstu, uzvarētāji – balvas un piemiņas veltes.

Darbus vērtēs žūrija, ko veido biedrības „Dzīvības koks” Liepājas nodaļas, Kurzemes Onkoloģijas atbalsta biedrības, biedrības „Cerību krāsa”, Liepājas Diabēta biedrības un Kurzemes NVO centra pārstāvji. Uzvarētāji tiks paziņoti 5. novembrī.

Konkurss ir daļa no projekta „Pilsonisko prasmju pilnveidošana un īstenošana hronisko slimību pacientu organizāciju iesaistei vietējās situācijas uzlabošanai „Drosme iesaistīties””. Projekta mērķis ir mazināt bailes un aizspriedumus, kā arī aicināt cilvēkus pēc hroniskām slimībām (tajā skaitā vēža) būt aktīviem un iesaistīties sabiedrības informēšanā, tādējādi veicinot sabiedrības izpratni par slimībām, pret kurām joprojām ir augsts stereotipu un stigmas līmenis.

Hronisko pacientu skaits Latvijā, t.sk. Kurzemē, pieaug. Kopš 2004.gada Latvijā saslimstība ar onkoloģiskām slimībā pieaugusi par 20%. Pēdējo divu gadu laikā cukura diabēta pacientu skaits pieaudzis par 9%. Vienlaicīgi ar slimības pieaugumu tomēr pieaug arī cilvēku skaits, kuri pēc veiksmīgas ārstēšanas atgriežas aktīvā dzīvē. Taču nereti pilnvērtīgu iesaistīšanos kavē paša aizspriedumi vai sabiedrības stereotipi par hronisku saslimšanu un tās skartajiem cilvēkiem.

Projekts tiek īstenots ar LR Kultūras ministrijas un „Kurzemes NVO atbalsta centra” atbalstu.

Ilze Vainovska,
konkursa koordinatore,
tel.:28343138,e-pasts: ilze.vainovska@gmail.com, liepaja@dzivibaskoks.lv,
www.dzivibaskoks.lv, www.veselibaspolitika.lv
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"