"Dzīvības koks" - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

Vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno pacientus un viņu tuviniekus!

90006682 — zvani un ziedo onkoloģisko
pacientu psihosociālajai rehabilitācijai
(1,42 EUR par zvanu)


The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:

1. februāris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
13. februāris - Ikmēneša sanāksme Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. februāris - Atbalsta grupa Ventspilī, Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
15. februāris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30Krūts veselības mēneša moto „Es Mīlu dzīvi!”

15.oktobris, 2014

„Es Mīlu dzīvi un tāpēc rūpējos par savu veselību!” ar tādu kampaņu šogad onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” iedvesmos sievietes nebaidīties no vēža, bet darīt visu, lai pēc iespējas novērstu risku saslimt, kā arī, pievērst uzmanību, ko katra sieviete var darīt, lai pēc iespējas agrīni atklātu krūts vēzi.

Situācija saslimstībā ar onkoloģiskām slimībām Latvijā kopumā neatšķiras no citām Eiropas Savienības valstīm, tomēr Latvijas problēma ir vēlu atklātie vēži ( III, IV un bez stadijas). Vidēji 2013.gadā katru otro ļaundabīgo audzēju atklāja novēloti, savukārt krūts vēzi pirmo reizi diagnosticēja 1091 gadījumos, bet III, IV un „bez stadijas”- 383 gadījumi, kas ir 35 % no visiem. Pozitīva tendence vērojama krūts vēža agrīnās diagnostikas valsts programmas ietvaros, jo teju 250 gadījumos izdevies atklāt vēzi. Tomēr kopumā situācija agrīni atklāto vēžu kontekstā uzlabojas lēni. Diezgan pārliecinoši ir informācija, ka vēzis kļūst aizvien jaunāks - 2013.gadā krūts vēzis 40% gadījumu diagnosticēts sievietēm vecumā līdz 60 gadiem.

Līdz ar to var teikt, ka, lai gan agrīnās krūts vēža diagnostikas programma, kas attiecas uz sievietēm vecumā 50-69 gadiem, ir ļoti svarīga, tomēr arī jaunākām sievietēm ir jādomā par savu krūšu veselību. Svarīga metode ir krūšu pašizmeklēšana, kas uzsākama vismaz no 20 gadu vecuma. Tas nozīmē, ka katra sieviete var regulāri iztaustīt krūts audus, uzmanību pievēršot audu sacietējumiem un sabiezinājumiem, cietākiem un blīvākiem veidojumiem krūtīs, kas izceļas uz apkārtējā fona. Ja kaut kas nav tā, kā šķiet būtu pareizi, nekavējoties jādodas pie ārsta! Ja slimību nevar novērst, to var pēc iespējas agri atklāt un ārstēt!  Ir svarīgi, lai katra sieviete jebkurā vecumā domātu par savu veselību, lai tā būtu vērtība!

Kā uzsver biedrības „Dzīvības koks” vadītāja Gunita Berķe, tad kampaņas sauklis- „Es mīlu dzīvi!” ir ļoti svarīgs, jo, ja sieviete mīl dzīvi, tad viņa rūpējas par savu veselību, regulāri pārbauda savu krūšu veselību, dzīvo pilnvērtīgu dzīvi. „Es mīlu dzīvi!” ir svarīga atziņa arī tad, ja krūts vēzis ir atklāts, tiek ārstēts, izārstēts un dzīve ir jāturpina pilnvērtīgi. „Pētījumi rāda, ka jaunām sievietēm ir daudz grūtāk samierināties ar diagnozi - krūts vēzis, tā ir liela psihoemocionāla problēma, tāpēc „Dzīvības koks” aktīvi darbojas, lai izveidotu psihosociālās rehabilitācijas centru cilvēkiem pēc onkoloģiskām saslimšanām”, norāda G.Berķe. Biedrība ir pateicīga ikvienam mūsu ideju atbalstītājam, kas iesaistās kampaņā un palīdz vākt līdzekļus psihosociālā rehabilitācijas centra izveidei, kā arī atbalsta mūs informatīvi! Šajā oktobrī mūsu atbalstītāji ir „Fazer Latvija”, „Lindex Latvia”, „RIMI Latvia” un citi.

Kampaņas laikā paredzēti informatīvi pasākumi Rīgā un reģionos, kā arī tiks izplatīti informatīvie bukleti par krūts vēža profilaksi un par to, kā veikt krūšu pašizmeklēšanu.

Aicinām visus, kuri zina, ko nozīmē vēzis, oktobrī piespraust Rozā lentīti kā simbolu solidaritātei un drosmei, ka dzīve pēc vēža turpinās!
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS

1. februāris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
13. februāris - Ikmēneša sanāksme Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. februāris - Atbalsta grupa Ventspilī, Ventspils Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
15. februāris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"