The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
11.septembrī pulksten 17:30 Liepājā "Dzīvības koks" nodaļas tikšanās ar masieri Anitu Šudeiku
13.septembrī pulksten 17:30 Rīgā atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:)
Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.
09.09. - 15.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.09. - 22.09., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
20.septembrī pulksten 11:00- 14:00 Ventspilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.septembrī pulksten 16:00 Liepājā atbalsta grupa cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības, to vadīs drāmas terapeite Līen Rūja-Lāma
23.09. - 29.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
27.septembrī pulksten 14:00 Liepājā viesossies cigun treneris un ārsts Igors Kudrjavcevs
30.09. - 06.10., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
07.10. - 13.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.10. - 20.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.10. - 27.10., onkohematoloģija
28.11. - 03.11., onkohematoloģija
04.11. - 10.11., programma -ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
25.11. - 01.12., programma sievietēm vieism vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Krūts veselības diena – 15.oktobris Rīgā un reģionos

15.oktobris, 2014

Šodien, plkst. 11.00 Eiropas Savienības mājā notika Krūts veselības dienai veltīta preses konference, kā arī krūts veselības veicināšanas aktivitātes Rīgā un reģionos.

Preses konferencē piedalījās onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe, RAKUS galvenā onkoloģe Dace Baltiņa, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Krūts slimību centra vadītājs, ārsts-ķirurgs Arvīds Irmejs, Veselības ministrijas pārstāvis Ēriks Miķītis un Slimību profilakses un kontroles centra pārstāve Solvita Kļaviņa-Makrecka.

Oktobrī uzsākta onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” kampaņa „Es mīlu dzīvi, tāpēc rūpējos par savu veselību”, kuras galvenais mērķis ir veicināt krūts vēža profilaksi un krūšu pašpārbaužu veikšanu.  A. Irmejs konferencē uzsvēra, ka pieaug krūts vēža pacienšu dzīvildze, kas vērtējama kā pozitīva tendence. Tomēr tika uzsvērta nepieciešamība sievietēm veikt krūšu pašpārbaudes, tādā veidā pēc iespējas samazinot vēlīni atklātu krūts vēža gadījumu skaitu. Arī D.Baltiņa kā problēmu uzsvēra tieši vēlīni atklāto vēžu gadījumus, jo agrīni atklāts krūts vēzis ir viena no veiksmīgāk ārstējamajām diagnozēm onkoloģijā. Ārste norādīja, ka viena no krūts vēža un onkoloģijas kopumā pamatproblēmām Latvijā ir pacientu plūsmas organizēšana, nevis pats ārstēšanas vai diagnostikas process.

Preses konferences laikā G.Berķe iepazīstināja ar kampaņas galvenajiem elementiem. Biedrība šajā mēnesī sabiedrību iepazīstina ar diviem jauniem informatīviem materiāliem „ES MĪLU DZĪVI!” viens no šiem bukletiem vērsts uz krūšu pašpārbaužu nozīmi un pamācību kā to izdarīt, savukārt otrā uzsvērta profilakses un veselīga dzīvesveida nozīme krūts vēža prevencijā. Šobrīd bukleti pieejami Rimi Latvia veikalos, kosmētikas nodaļā. Rimi Latvia šajā oktobrī ir sniedzis būtisku informatīvu atbalstu – nodrošinot bukletu izplatīšanu veikalos, kā arī, aicinot visus, Rimi darbiniekus oktobrī piespraust rozā lentītes. Par informatīvo atbalstu biedrība ir pateicīga arī portālam draugiem.lv, kas popularizē Krūts veselības dienu un rozā lentītes ideju. Par biedrības Krūts veselības mēneša aktivitāšu ilggadējiem atbalstītājiem kļuvuši Fazer Latvija un Lindex Latvia.

Preses konferences noslēgumā Rīgas ielās sievietēm tika dalītas rozā rozītes ar aicinājumu mīlēt sevi un rūpēties par savu veselību.

Arī reģionos šodien norisinājās kampaņas „Es mīlu dzīvi un tāpēc rūpējos par savu veselību” aktivitātes. Liepājā, Čakstes laukumā notika informatīva rožu akcija, kurā piedalījās arī Liepājas 10. vidusskolas dejotāju grupa. Dejotāji bija sagatavojusi uzmundrinošu deju - kā rūpēties par savu veselību pašiem. Dejā piedalījās arī garāmgājēji. Pēc tam „Dzīvības koks” Liepājas nodaļa ar kliņģeri atzīmēja savas pastāvēšanas gadadienu.

Valmierā akcija „Es mīlu dzīvi un tāpēc rūpējos par savu veselību” notika centrā pie Vidzemes augstskolas un T/C Valleta. Tajā piedalījās Vidzemes augstskolas komunikācijas un sabiedrisko attiecību un mediju studiju studenti, kā arī Florbola kluba Valmiera ViA komandas dalībnieki. Studenti dalīja garāmgājējām rozītes, rozā lentītes un Fazer šokolādi, atgādinot, ka būtu jārūpējas par sevi un jāiet uz pārbaudēm. Kā atzina akcijas organizatore Vera Grāvīte, tad cilvēki bijuši ļoti priecīgi un atsaucīgi, daudzas sievietes teikušas, ka jau pārbaudījušās, kā arī solījušas noteikti pārbaudīt savu krūšu veselību!

Savukārt Bauskā, Bauskas slimnīcas vadītāja Mirdza Brazovska atbalstīja akciju un gādāja, lai „Dzīvības koks” atbalstītāju komanda uzrunātu cilvēkus gan Bauskas poliklīnikā, gan autoostā, gan aptiekā, kā arī valsts iestādēs, kur strādā daudz sieviešu. “Kopējā atsaucība liela - neviens nebija sapīcis, vai nemēģināja izvairīties, tas nozīmē, ka šādas akcijas var dot rezultātu”, uzskata Dr.Brazovska.

Aizkrauklē „Es mīlu dzīvi un tāpēc rūpējos par savu veselību” notika pusdienas laikā Aizkraukles centrā, kad „Dzīvība koks” pārstāvji uzrunāja sievietes un īstenoja iedvesmojošo rožu akciju. Kā uzskata „Dzīvības koks” Aizkraukles nodaļas vadītāja Sarmīte Lauberte, tad rozā lentīšu akcija rudenī ir iedvesmojoša, jo liek cilvēkiem pasmaidīt.
Aicinām visus, kuri zina, ko nozīmē vēzis, oktobrī piespraust Rozā lentīti kā simbolu solidaritātei un drosmei, ka dzīve pēc vēža turpinās!
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"