The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
11.septembrī pulksten 17:30 Liepājā "Dzīvības koks" nodaļas tikšanās ar masieri Anitu Šudeiku
13.septembrī pulksten 17:30 Rīgā atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:)
Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.
09.09. - 15.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.09. - 22.09., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
20.septembrī pulksten 11:00- 14:00 Ventspilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.septembrī pulksten 16:00 Liepājā atbalsta grupa cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības, to vadīs drāmas terapeite Līen Rūja-Lāma
23.09. - 29.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
27.septembrī pulksten 14:00 Liepājā viesossies cigun treneris un ārsts Igors Kudrjavcevs
30.09. - 06.10., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
07.10. - 13.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.10. - 20.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.10. - 27.10., onkohematoloģija
28.11. - 03.11., onkohematoloģija
04.11. - 10.11., programma -ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
25.11. - 01.12., programma sievietēm vieism vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Vēža pacientu problēmas Latvijā – biedējoša realitāte

04.februāris, 2011

 Statistikas dati – biedējoši
Ļaundabīgs audzējs ir otrais izplatītākais nāves cēlonis Latvijā. Ik gadu 10 000 cilvēku primāri dzird diagnozi – vēzis. Lai gan Latvijā ir ieviesta savlaicīga vēža diagnostikas programma jeb skrīnings, tā šobrīd nedod cerēto rezultātu, jo cilvēki neizmanto iespēju pārbaudīt savu veselību. Krūts vēža skrīningu izmantojušas tikai 20% sieviešu, kas saņēmušas uzaicinājumu, savukārt dzemdes kakla skrīninga izmeklējumus veikušas tikai 13% no uzaicinātajām sievietēm! Latvijā vīriešu vidū izplatītākie ir plaušu, prostatas un zarnu trakta ļaundabīgie audzēji. Savukārt sievietēm biežākie ir krūts, ādas, resnās zarnas un dzemdes ļaundabīgie audzēji.
 

Saslimstība ar krūts vēzi pēdējo 10 gadu laikā kopumā ir palielinājusies par 15%. Latvijā šo slimību ik gadus primāri diagnosticē ap 1000 sievietēm, turklāt trešajā daļā gadījumu novēloti – III un IV stadijā, kas nav pieļaujami, jo krūts vēzim ir vizuālā lokalizācija, tādēļ to ir iespējams diagnosticēt jau savlaicīgi. Pēc Latvijas Onkoloģijas centra datiem Latvijā ik gadu vēža dēļ krūti zaudē aptuveni 700 sievietes. Sievietēm pēc krūts noņemšanas ir nepieciešamas krūts protēzes. Taču tas nav vienkāršs process – krūts protēžu pieejamība ir ierobežota. Sākot ar 2010. gada 1. janvāri krūts protēzes bez maksas ir pieejamas tikai trūcīgām personām. Trūcīgais finansējums ārējo protēžu iegādei neļauj nodrošināt ar tām visas sievietes, kurām tās ir nepieciešamas, turklāt to saņemšana ir pārlieku birokratizēta un laikietilpīga. Tas kopumā rada papildu emocionālo un psiholoģisko spriedzi krūts vēža slimniecēm un viņu tuviniekiem. Jāatzīmē, ka viena krūts protēzes izmaksā 50 lati, bet ja tās valsts iepirktu vairumā būtu iespējas ietaupīt 25- 30%.

 


Lai pievērstu sabiedrības uzmanību problēmām, ar kādām jāsaskaras sievietēm pēc krūts vēža operācijas un mēģinātu rast risinājumus, biedrība „Dzīvības koks” Pretvēža dienas ietvaros ir izveidojusi unikālu video.
„Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!”
 

Latvijā ik pēc 10 minūtēm, kāds cilvēks saskaras ar diagnozi – vēzis. Tā ir slimība, kas novājina cilvēku ne tikai fiziski, bet arī emocionāli. Un tie nav tikai pacienti, tie ir arī tuvinieki- vīri, sievas, bērni, mazbērni, brāļi, māsas, draugi, darba biedri. Tādēļ onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” ir uzsākusi vērienīgu akciju „Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!” Tā ir sabiedrības iesaistīšanās akcija, kuras laikā ikviens cilvēks tiek aicināts sūtīt iedvesmojošas fotogrāfijas, labus vārdus uz e-pastu dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv. Sagaidāmais rezultāts- kopīgi izveidota kolāža kā uzmundrinājuma, atbalsta un sapratnes zīme visiem, kuriem ir jāiztur pārbaudījums „vēzis”. Izveidoto kolāžu izvietosim slimnīcās un vietās, kur tā varētu dot vislielāko iedvesmojošo ieguldījumu. Iedvesmojošas fotogrāfijas un stāstus akcijai „Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!” var sūtīt līdz 20. februārim, un tie tiks ievietoti apskatei „Dzīvības koks” interneta vietnē www.dzivibaskoks.lv un www.draugiem.lv „Dzīvības koka” lapā.
 

Starptautiska konference jau februārī
Biedrība "Dzīvības koks" ir pārliecināta, ka pacientu organizācijas ir neatņemama efektīvas lēmumu pieņemšanas sistēmas sastāvdaļa un, ka veselības un sociālās aprūpes sistēmu būtu iespējams ievērojami uzlabot, ja vien valsts institūcijas vairāk sadarbotos ar nevalstiskām organizācijām un ieklausītos priekšlikumos. Tāpēc, lai pievērtu uzmanību pacientu organizācijām kā vieniem no politikas veidotājiem, „Dzīvības koks” 24. un 25. februārī organizē starptautisku konferenci „Efektīva pacientu organizāciju iesaistīšanās lēmumu pieņemšanas procesos”. Konferences laikā arī pirmo reizi tiks izstādīta kolāža „Vēzis nav nolemtība, dzīve turpinās!”.
„Dzīvības koks” mērķis – psihosociālās rehabilitācijas programma Latvijā
Kā viena no „Dzīvības koks” prioritātēm ir ieviest psihosociālās rehabilitācijas programmu vēža pacientiem Latvijā. Šobrīd psihosociālo rehabilitāciju iespēju robežās nodrošina „Dzīvības koks”, par sabiedrības saziedoties līdzekļiem organizējot rehabilitācijas nometnes, taču biedrība vēlas turpināt attīstīt psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumus un izveidot psihosociālās rehabilitācijas centru, lai spētu atbalstīt un stiprināt pēc

 

iespējas vairāk vēža izdzīvotājus un viņu ģimenes locekļus. „Dzīvības koks” vēlas sasniegt Eiropas līmeņa veselības aprūpi Latvijas pacientiem.
 

„Dzīvības koks”, kurai piešķirts sabiedriskā labuma statuss, ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. "Dzīvības koks" īstenojis vairākus projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi.
 

Ziedot „Dzīvības kokam” iespējams gan portālā www.ziedot.lv, gan „Dzīvības koks” labdarības interneta portālā www.percunziedo.lv.
 

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"