The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
11.oktobrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
14.10. - 20.10., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
15.oktobrī Atvērto durvju diena, Krūts veselības diena
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
25.oktobrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
21.10. - 27.10.,programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
28.10. - 03.11., onkohematoloģija
30.oktobrī pulksten 18:00 Liepājā, Dārza ielā 46 "Dzīvības koks" Liepājas nodaļas keramikas nodarbība
04.11. - 10.11., programma -dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības
8. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
22. novembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
25.11. - 01.12., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
6. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
20. decembrī pulksten 17:30 Rīgā, Melnsila ielā 13-1 "Dzīvības koks" atbalsta grupa
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Krūšu veselības gājiens un uztura padomi

15.maijs, 2015

Krūšu veselības gājiens un uztura padomi

Par krūšu veselību tiek runāts ne tikai oktobrī, kad organizējam rozā lentītes akciju, bet arī maijā jau par tradīciju kļuvusi krūšu veselības diena, zemāk atradīsiet detalizētu informāciju par šo aktivitāti, savukārt tiem, kurus neuzrunā gājiens, iesakām aplūkot elektronisko bukletu "Saki vēzim - nē!", kuru izstrādājusi "Roche Latvija". Mums īpaši vērtīga likās sadaļa par uzturu, tāpēc aicinām ikvienu iepazīties ar Dr. Lailas Meijas uztura padomiem. Ja neuzrunā elektroniska versija, tad pie mums birojā ir pieejami bukleti drukātā versijā. Uzturs ir viens no mūsu labsajūtas stūrakmeņiem un bukletā atrodamā informācija ir petiesi noderīga!

Informācija par gājienu:

Jau par tradīciju kļuvusi iniciatīva maijā atzīmēt krūšu veselības dienu, kas šogad notiek jau piekto gadu krūts veselības informatīvās kampaņas "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!" ietvaros.

2015. gada 23.maijā no plkst. 13:00 pie Brīvības pieminekļa pozitīvā un draudzīgā atmosfērā tiks atklāta krūšu veselības diena, kas noslēgsies ar rozā lentītes gājienu "Ejam kopā, lai dzīvotu!" (plkst. 14:30), kopīgi dodoties līdz "Arēna Rīga", kurvērosim īpašu labdarības basketbola spēli (plkst. 16:00) starp Latvijas un Ķīnas sieviešu basketbola izlasēm. Gājiena dalībniekiem ieeja spēlē bez maksas.

Plkst. 13:00 pie Brīvības pieminekļa notiks dažādas interesantas un informatīvas aktivitātes, muzikāli priekšnesumi.

Pasākumā, atbalstot krūšu veselību un kampaņu "Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!", piedalīsies grupa Credo, dziedātāja Sonora Vaice ar grupu Melo M, grupaBunchofGentlemen, dziedātāja Diāna Pīrāgs, dziedātāja Elizabete Zagorska, vokālā grupa FRAMEST, meiteņu saksofonu kvartets The Green land, deju grupa RITMS un Argentīnas tango deju studijas TangoStudio vadītāji Aigars Stirna un Marija Okružnova.

Grupas Credo līderis Guntis Veits: "Visas krūtis ir skaistas un priecē vīriešus. Nav nozīmes - mazas, vidējas, lielas. Mūsu kā vīriešu pienākums ir dot laimes sajūtu sievietēm, tāpēc, mīļās sievietes, nākat uz pasākumu 23.maijā, klausieties grupas Credo dziesmas un esiet laimīgas!"

Pasākuma laikā darbosies krūšu pašpārbaudes telts, kur speciālistu pavadībā sievietes varēs iemācīties pareizi veikt krūšu pašpārbaudi. Ikvienai sievietei būtu regulāri katru mēnesi jāveic krūšu pašpārbaude, jo šāda veida pārbaudes sievietēm kalpo drošībai - ja sievietes kaut ko satausta, ir svarīgi laicīgi doties pie ārsta un pārbaudīties.

Tāpat no plkst. 12:00 Brīvības pieminekļa laukumā sievietes varēs pārbaudīt krūšu veselību mobilajā mamogrāfā. Līdzi jāņem Nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstule, taču gadījumā, ja vēstule nebūs līdzi vai tā nav saņemta, sievietēm pēc 50 gadu vecuma, pēc sarunas ar ārstu, būs iespēja veikt krūšu izmeklējumu ar mamogrāfijas metodi bez vēstules.

Jau otro gadu pasākuma dalībniekiem būs iespēja uzrakstīt un nosūtīt pastkarti sev svarīgai sievietei ar mobilās pasta stacijas starpniecību.

Jogas mīļotāji varēs piedalīties jogas nodarbībā, kas notiks Bastejkalnā. Arī bērniem būs jautras nodarbes pasākumā, viņi varēs radoši darboties īpaši izveidotā stūrītī.

Pirms gājiena, ap 14:25, pie Brīvības pieminekļa tiks veidota kopbilde, veidojot dzīvo rozā lentīti, kas tiks fotografēta no viesnīca Roma augšstāva. Plkst. 14:30 pūtēju orķestra pavadībā tiks uzsākts gājiens "Ejam kopā, lai dzīvotu!" no Brīvības pieminekļa uz "Arēna Rīga", kur notiks labdarības basketbola spēle starp Latvijas un Ķīnas sieviešu basketbola izlasēm. Spēles sākums plkst. 16:00.

Šogad pirms spēles "Arēna Rīga" notiks īpašs pasākums- Latvijas veļas ražotāja "Lauma Lingerie" modes skate sadarbībā ar Latvijas Bodibildinga, fitnesa un bodifitnesa federāciju un stilisti, multimākslinieci, make- up treneri Annu Zīriņu.

23.maija krūts veselības dienas pasākumos aicināts piedalīties ikviens. Nāciet pa vienam, nāciet ar draugiem un ģimeni, nāciet ar savu darba biedru komandu! Rozā lentītes būs pieejamas reģistrācijas teltī pie Brīvības pieminekļa.

Krūts veselības dienas mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību sieviešu veselībai un vēl vairāk sieviešu pasargāt no vēlīni diagnosticēta krūts vēža atklāšanas. Iespējams, tieši šī diena kādai sievietei izglābs dzīvību!

Informācijas avots: Leta

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
25. oktobris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"