The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
23.09. - 29.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
27.septembrī pulksten 14:00 Liepājā viesossies cigun treneris un ārsts Igors Kudrjavcevs
30.09. - 06.10., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
07.10. - 13.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.10. - 20.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.10. - 27.10., onkohematoloģija
28.11. - 03.11., onkohematoloģija
04.11. - 10.11., programma -ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
25.11. - 01.12., programma sievietēm vieism vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Pieņemta rezolūcija par hronisku pacientu integrāciju

18.jūnijs, 2015

Pēc vairāku mēnešu diskusijām iesaistīto organizāciju starpā ir pieņemta rezolūcija “Par hroniski slimu pacientu iesaisti veselības aprūpes procesā, kā arī ārstēšanas un aprūpes kvalitāti un pacientu atkārtotu integrāciju aktīvā ekonomiskajā un sociālajā dzīvē”, kas tuvākajā laikā tiks nosūtīta Eiropas Komisijas ģenerāldirektorātiem un atbildīgajiem komisāriem, Eiropas Parlamenta vadībai un Eiropas Parlamenta Latviju pārstāvošajiem deputātiem, ES Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un prezidentūrai ES Padomē, ES dalībvalstu valdībām, EK pārstāvniecībai Latvijā, Eiropas Parlamenta Informācijas birojam, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijai, Latvijas veselības ministram, Latvijas labklājības ministram, Slimību profilakses un kontroles centram, Nacionālajam veselības dienestam, Eiropas Kustībai Latvijā, kā arī citām organizācijām, kuru uzmanību nepieciešams pievērst.

“Ar rezolūciju vēlamies atgādināt Eiropas Savienības institūcijām un valstu valdībām, ka hronisku slimību pacienti ir ne tikai jāārstē, bet arī jādara viss, lai tiem palīdzētu atgriezties aktīvajā ekonomiskajā un sociālajā dzīvē,” uzsver Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe.

Kā zināms, šogad pavasarī Latvijā norisinājās starptautiska konference “Hronisko slimību izaicinājums 21.gadsimta Eiropā. Pacientu perspektīva un ekonomiskā aktivitāte”, ko rīkoja Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” sadarbībā ar Pulmonālās hipertensijas biedrību un Pacientu ombudu. Tajā  piedalījās pārstāvji no 16 Eiropas valstīm, tostarp veselības ekonomikas autoritātes un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Konference notika Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē laikā, un tās mērķis bija apzināt problēmjautājumus saistībā ar hronisko pacientu atgriešanos aktīvā ekonomiskajā un sociālajā dzīvē, kā arī izstrādāt konkrētus uz rīcību vērstus priekšlikumus un rezolūciju.

Sagatavotā rezolūcija ir ļoti nozīmīga vispārējā veselības aprūpes kontekstā Eiropā, jo, lai gan līdz šim ES līmeņa dokumentos uzsvērta hronisko slimību plašā izplatība, nozīme un ietekme uz veselības aprūpes sistēmām un ārstēšanās procesos, kā arī izteikta nepieciešamība integrēt hroniski slimus cilvēkus aktīvā ekonomiskajā un sociālajā dzīvē, tomēr lielākā daļa veselības aprūpes sistēmu joprojām veidotas ar mērķi ārstēt akūtus veselības traucējumus, un pārāk maz diskutēts par hroniski slimu pacientu straujāku atkārtotu integrāciju sociālajā un ekonomiskajā dzīvē. Būtiski, ka šī rezolūcija vairāk pievēršas nevis preventīvajiem pasākumiem un veselīga dzīvesveida izvēlēm, bet gan ārstēšanas kvalitātei un augstvērtīgam pēc ārstēšanās procesam.

Rezolūcijā ir vairākas ļoti nozīmīgas sadaļas, kas deklarē pacientu iesaisti ārstēšanas procesā, nosaka vēlamos darba apstākļus un darba likumdošanu, īpaši pievēršoties rehabilitācijas pakalpojumu (medicīnisku, fizisku, psihosociālu) nepieciešamībai no brīža, kad hroniskā slimība tiek diagnosticēta līdz pat tam laikam, kad pacients atgūst adekvātu dzīves kvalitāti. Īpaša uzmanība pievērsta atbalstam, kas nepieciešams cilvēkiem ar retām slimībām (piemēram, pulmonālā hipertensija), kā arī vēža pacientiem.

Rezolūciju parakstījušas 17 organizācijas no visas Eiropas, tostarp Latvijas Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks", Latvijas Pulmonālās hipertensijas biedrība, Latvijas Pacientu Ombuds, Latvijas Rehabilitācijas profesionālo organizāciju apvienība, Latvijas Veselības ekonomikas asociācija, Latvijas Reto slimību alianse, Ukrainas Neirorehabilitācijas biedrība, Eiropas Hipertensijas biedrība, Eiropas Vēža pacientu koalīcija, Moldovas Rehabilitācijas centrs sāpju pacientiem "Memoria", Lietuvas Psihosociālās onkoloģijas asociācija, Itālijas Aktīvās pilsonības tīkls, Eiropas Pulmonālās hipertensijas asociācija, Lietuvas Pulmonālās hipertensijas biedrība, “Eiropa Donna” Igaunijā, “Eiropa Donna” Latvijā, Latvijas Onkologu asociācija.

Eiropā, tostarp Latvijā, aizvien lielāks slogs veselības un sociālās drošības sistēmām ir hroniskās slimības, kuru sarakstu papildinājušas arī tādas, kas līdz šim uzskatītas par neārstējamām, piemēram, vēzis vai pulmonālā hipertensija. Hroniska slimība ir ilgstošs pacienta stāvoklis, vairumā gadījumu veselības aprūpes uzlabošanās dēļ tas var tikt veiksmīgi kontrolēts un hronisko pacientu dzīvildze pagarinās, tāpēc pieaug arī hronisko pacientu kopējais skaits. Šo iemeslu dēļ ir ļoti svarīgi, lai hronisko slimību pacienti, neatkarīgi no slimības veida un vecuma, pēc iespējas kvalitatīvāk varētu iekļauties un piedalīties sabiedrības ekonomiskajā un sociālajā dzīvē, tādējādi ilgtermiņā kļūstot par ekonomikas balstu, nevis slogu.

Papildinformācijai

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” ir dibināta 2004.gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrības mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāko veselības aprūpi. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju “Europa Donna” un „European Cancer Patient Coalition” biedrs. Kopš 2013. gada „Dzīvības koks” aktivitātes organizē arī Latvijas reģionos. 2014. gadā biedrība saņēmusi Latvijas Ārstu biedrības iedibināto Gada Veselības balvu kā atbalstošākā pacientu organizācija.

Pulmonālās hipertensijas biedrība (PHB) ir dibināta 2011.gada 5.augustā. 2011.gadā biedrība ir uzņemta Eiropas PH pacientu biedrību asociācijā "PHA Europe". Tajā apvienoti Latvijas pulmonālās hipertensijas slimnieki, viņu tuvinieki, jomas profesionāļi un citi atbalstītāji. Biedrības mērķis ir veicināt PH slimnieku dzīves kvalitātes uzlabošanu un izglītot sabiedrību par saslimšanu ar pulmonālo hipertensiju, vairot informētību par tās diagnostiku, terapiju un rehabilitāciju.

Pacientu ombuds ir neatkarīga organizācija, kura kopš 2008.gada konsultē, palīdz rast risinājumus, sniedz ieteikumus veselības aprūpes organizācijas, kvalitātes, pacientu tiesību jautājumos gan pacientiem, gan mediķiem un nozares speciālistiem, tādejādi esot pirmā šāda organizācija Latvijā. Pacientu ombuda misija ir uzlabot veselības aprūpes sistēmas kvalitāti, veicinot pozitīvu komunikāciju un informācijas apriti starp veselības aprūpē iesaistītajiem, kā arī apstrādājot no klientiem un personāla saņemto atgriezenisko saiti un pārvēršot to ierosinājumos sistēmas veidotājiem un nodrošinātājiem.
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"