"Dzīvības koks" - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

Vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno pacientus un viņu tuviniekus!

90006682 — zvani un ziedo onkoloģisko
pacientu psihosociālajai rehabilitācijai
(1,42 EUR par zvanu)


The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:

LAI PIETEIKTOS PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMĀM,
SPIED !ŠEIT!

7. decembris - Atbalsta grupa Ventspilī, Ventspils Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
12. decembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. decembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

“Dzīvības koks” piedalās starptautiskā konferencē Minskā

14.jūnijs, 2015

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības “Dzīvības koks” pārstāvji no 11.-12.jūnijam piedalījās starptautiskā konferencē Minskā (Baltkrievijā) - “Onkoloģisko pacientu dzīves kvalitāte - sistemātiska pieeja atbalsta organizēšanai pēc aktīvās ārstēšanas procesa.” Konferences mērķis bija veicināt pacientu organizāciju pieredzes apmaiņu Eiropas valstu un Austrumu partnerības valstu vidū, kā arī veicināt izpratni par vēža pacientu dzīves kvalitātes jēdzienu. Starptautisko konferenci organizēja onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Sociālais un izglītības centrs “Dzīves vārdā” (“In the Name of Life”).
    Galvenie konferences temati bija par to, kā dzīvot pēc vēža ārstēšanas un kā mazināt slimības atgriešanās iespēju, kādas ir jaunākās tendences farmācijā, fitotera-pijā, fizioterapijā un uzturzinātnē, kas ir svarīgi onkoloģiskajiem pacientiem.  Tāpat tika apspriesta psiholoģiskā palīdzība vēža pacientiem un viņu tuviniekiem, kā arī profesionālā un sociālā integrācija un to, kā nevalstiskās organizācijas var ietekmēt situāciju mūsdienu modernajā sabiedrībā.
    Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību “Dzīvības Koks” pārstāvēja tās valdes priekšsēdētaja Gunita Berķe un laikraksta “Pacienta Balss” galvenā redaktore Iveta Smilga-Krongorne. Kā uzsvēra G. Berķe, tad onkoloģiskās aprūpes procesā ir svarīgi visi aspekti: profilakse, diagnostika, ārstēšana, kā arī pēc ārstēšanas posms. G. Berķe arī teica, ka:”Vēl pirms 10 gadiem uzskatīja, ka vēža ārstēšana beidzas ar brīdi, kad aizvērušās slimnīcas durvis. Tomēr pētījumi rāda, ka onkoloģiskie pacienti tieši periodā pēc ārstēšanas ir pakļauti stresa, distresa un sociālās izolētības riskam, kas samazina dzīves kvalitāti un apdraud pilnvērtīgu dzīvi pēc vēža. Tāpēc aizvien nozīmīgāki jēdzieni kļūst psihosociālā rehabilitācija un psihosociālais atbalsts periodā pēc aktīvās ārstēšanas cilvēkiem, kuriem jāatgriežas aktīvā sociālā un ekonomiskā dzīvē.”
    Savukārt I. Smilga-Krongorne runāja par informācijas nozīmi onkoloģisko pa-cientu un viņu tuvinieku dzīves kvalitātes veicināšanā. Kā uzsvēra I. Smilga-Krongorne, tad zināšanas un informācija ir ļoti svarīgs aspekts cilvēkam krīzes situācijā (par kādu var uzskatīt diagnozi “vēzis”), lai pieņemtu pareizus un pārdomātus lēmu-mus un izdarītu pareizās izvēles. Zinošs un informēts cilvēks jūtas spēcīgāks un drošāks. Ļoti svarīgi ir veidot un nodrošināt informatīvās aktivitātes, atbilstoši pa-cientu un viņu tuvinieku izpratnei un vajadzībām. Jo vairāk informācijas, jo mazinās stereotipi un bailes no slimības.
    Konferencē piedalījās dalībnieki no Lietuvas, Ukrainas, Gruzijas, Slovēnijas, Baltkrievijas un Latvijas. Konferences dalībnieki nolēma sadarbību un domapmaiņu turpināt.

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS

7. decembris - Atbalsta grupa Ventspilī, Ventspils Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
12. decembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. decembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Tiksimies, lai parunātu:)
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KONFERENCE
19.-20. marts, 2015
CONFERENCE
19th-20th March, 2015
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"