The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
23.09. - 29.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
27.septembrī pulksten 14:00 Liepājā viesossies cigun treneris un ārsts Igors Kudrjavcevs
30.09. - 06.10., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
07.10. - 13.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.10. - 20.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.10. - 27.10., onkohematoloģija
28.11. - 03.11., onkohematoloģija
04.11. - 10.11., programma -ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
25.11. - 01.12., programma sievietēm vieism vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Oktobrī biedrība „Dzīvības koks” mudinās sievietes pastāvīgi rūpēties par krūts veselību

13.oktobris, 2015

Lai mudinātu sievietes regulāri pārbaudīt krūšu veselību un mazinātu iespēju krūts vēzi atklāt pārāk vēlu, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” 15. oktobrī – Eiropas Krūts veselības dienā - plkst. 12:00 tirdzniecības parkā (TP) „Alfa” uzsāks labdarības kampaņu „Baudi un PĀRbaudi”. Tā sāksies ar radošo darbnīcu, kurā 12 mākslinieki apgleznos krūšu atlējumus ģipsī. Izstāde tirdzniecības parkā būs aplūkojama līdz 29. oktobrim.

Mākslinieku apgleznoto krūšu atlējumu ģipsī fotogrāfijas tiks izmantotas galda kalendāra 2016. gadam izveidei, turklāt 31. oktobrī Kalnciema kvartāla zemnieku un amatnieku tirgus laikā notiks kalendāra prezentācija un šo unikālo mākslas darbu labdarības izsole, kurā visi iegūtie līdzekļi nonāks psihosociālās rehabilitācijas centra „Spēka avots” izveidei Dignājas muižas ēkā Dignājas pagastā. Tajā rehabilitācija gan pacientiem, gan viņu tuviniekiem būtu pieejama pastāvīgi.

Dalību radošajā darbnīcā apstiprinājuši mākslinieki Jānis Anmanis, Svetlana Skačkova-Marčenko, Anete Lesīte, Elizabete Melbārzde, Elīna Milta, Monta Brigmane, Marika Džule un citi.

„Ar šo kampaņu vēlamies ikvienu Latvijas iedzīvotāju aicināt pievērst pastiprinātu uzmanību profilakses pasākumiem. Krūšu pašpārbaude katrai sievietei, sasniedzot 20 gadu vecumu, būtu jāveic vismaz reizi mēnesī. Agrīni atklājot šo hronisko slimību, to iespējams ārstēt, un arī savā ikdienas darbībā cenšamies lauzt sabiedrībā dziļi iesakņojošos stereotipus par vēzi, parādot, ka vēzi var ārstēt un ka dzīve pēc vēža turpinās,” uzsver biedrības „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe.

“Krūts vēzis ir viena no izplatītākajām onkoloģiskajām saslimšanām sievietēm, līdz ar to tirdzniecības parks „Alfa” vēlas līdzdarboties krūts veselības informācijas kampaņā, šādi apliecinot rūpes par saviem klientiem. Ceru, ka „Alfas” apmeklētāji ne tikai izbaudīs radošo izstādi, bet arī aizdomāsies par savu veselību, un tas pamudinās veikt pārbaudes,” stāsta tirdzniecības parka „Alfa” vadītāja Liene Apine.

Aktivitātes notiks ne tikai Rīgā, bet arī reģionos – Liepājā, Daugavpilī, Aizkrauklē, Valmierā un Jelgavā.

Liepājā 15.oktobrī atbalsta akcija notiks plkst. 14 J. Čakstes laukumā, kur sadarbībā ar Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolu tiks apgleznoti trīs krūšu atlējumi. Garāmgājējiem jau tradicionāli tiks dalītas rozā lentītes un informācija, lai mudinātu ne tikai baudīt dzīvi, bet arī pārbaudīt veselību. Bez tam biedrības “Dzīvības koks” Liepājas nodaļa 15. oktobrī rīkos arī divas vingrošanas nodarbības, uzsverot kustību nozīmi veselības veicināšanā, – plkst. 12.30 parkā Ventspils ielā un plkst. 14 J. Čakstes laukumā alternatīvā veselības veida skolotāja Jura Branta vadībā.

Savukārt 20. oktobrī plkst. 11 notiks biedrības “Dzīvības koks” Liepājas nodaļas rīkotā konference “Iepazīt dzīvi no jauna – vēža izaicinājums, profesionāļu atbalsts un psihosociālā rehabilitācija”. Tā notiks Stradiņa universitātes Liepājas filiālē.

15. oktobrī arī sievietēm Aizkrauklē tiks dāvinātas rozes ar rozā lentīti un informatīviem materiāliem par krūšu pašpārbaudi. Turklāt plkst. 15:00 Aizkraukles pilsētas bibliotēkas zālē, atzīmējot Krūts veselības dienu, notiks iedvesmojoša nodarbība un senioru deju grupas „Dejotprieks” priekšnesumi.

Jelgavā aktivitātes paredzētas 20. oktobrī, - Jelgavas poliklīnikas konferenču zālē notiks radiologa – diagnosta Dr. S. Krikunas lekcija par krūts izmeklējumiem, lai informētu un aicinātu sievietes savlaicīgi veikt izmeklējumus, savukārt pasākuma otrā daļā paredzēta saruna ar biedrības „Dzīvības koks” biedrēm, lai iedrošinātu pārējās dāmas rūpēties par savu veselību un savlaicīgi reaģēt uz izmaiņām organismā.

Ziedus, rozā lentītes un informatīvus materiālus saņems arī Valmieras un Daugavpils iedzīvotāji.

Rozā lentītes tiks nosūtītas arī Saeimas deputātiem, Valsts Kancelejas, Veselības ministrijas, Labklājības ministrijas pārstāvjiem, Valsts Prezidentam, valsts un pašvaldību iestādēm ar lūgumu tās piespraust pie apģērba 15. oktobrī, tādējādi demonstrējot solidaritāti sievietēm, kuras skāris krūts vēzis.

Pēc Slimību profilakses un kontroles centra datiem 2014. gadā Latvijā bija reģistrēti 77 822 cilvēki, kuriem konstatēta diagnoze – vēzis. Katru gadu no jauna reģistrēto gadījumu skaits pieaug, - pērn tie bija 11 412 cilvēki. Krūts vēzis ir viena no visbiežāk konstatētajām ļaundabīgā audzēja lokācijas vietām. Savlaicīgi diagnosticējot vēzi, to iespējams ārstēt un arī izārstēt. Atklājot vēzi 1. stadijā, 96,7 % pacientu atveseļojas, turpretī, ja tas konstatēts jau 4. stadijā, šis skaits sarūk līdz 23,8 %.

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"