The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
11.septembrī pulksten 17:30 Liepājā "Dzīvības koks" nodaļas tikšanās ar masieri Anitu Šudeiku
13.septembrī pulksten 17:30 Rīgā atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:)
Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.
09.09. - 15.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.09. - 22.09., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
20.septembrī pulksten 11:00- 14:00 Ventspilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.septembrī pulksten 16:00 Liepājā atbalsta grupa cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības, to vadīs drāmas terapeite Līen Rūja-Lāma
23.09. - 29.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
27.septembrī pulksten 14:00 Liepājā viesossies cigun treneris un ārsts Igors Kudrjavcevs
30.09. - 06.10., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
07.10. - 13.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.10. - 20.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.10. - 27.10., onkohematoloģija
28.11. - 03.11., onkohematoloģija
04.11. - 10.11., programma -ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
25.11. - 01.12., programma sievietēm vieism vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

SĀKUSIES DZIESMU ZIEDOŠANA LABDARĪBAS MARATONAM DOD PIECI, KAS ŠOGAD AICINA ATBALSTĪT VĒŽA PACIENTUS

01.decembris, 2016

SĀKUSIES DZIESMU ZIEDOŠANA LABDARĪBAS MARATONAM DOD PIECI, KAS ŠOGAD AICINA ATBALSTĪT VĒŽA PACIENTUS
No šodienas, 1. decembra, Dod Pieci mājas lapā www.dodpieci.lv ir sākusies dziesmu pieteikšana šī gada labdarības maratonam. Šogad sabiedrība ar savu ziedojumu var atbalstīt onkoloģiskos pacientus, palīdzot biedrībai Dzīvības koks rīkot psihosociālās rehabilitācijas nometnes vēža skartajiem cilvēkiem. Minimālais ziedojums par vienu dziesmu ir pieci eiro, kas nozīmēs vienu nodarbību vienam cilvēkam. Pirmās dziesmas par ziedojumiem tika pieteiktas jau tūdaļ pēc ziedojumu formas publiskošanas pl.8:00 un ziedošanas intensitāte ir lielākā, kāda līdz šim pieredzēta labdarības maratona vēsturē. Dāsnākais ziedojums pirmajā stundā bija 400 eiro un, atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, lielākā daļa ziedojumu ir par summu, kas lielāka par pieciem eiro.

Klausītāju par ziedojumiem izvēlētās dziesmas Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā tiks atskaņotas no 15.-21. decembrim, kad labdarības maratona laikā trīs radio dīdžeji - Toms Grēviņš, Magnuss Eriņš un Aleksis Vilciņš - vienu nedēļu dzīvos un strādās īpašā stikla studijā, kas atradīsies Origo laukumā Rīgā. Dod Pieci labdarības maratons šogad noritēs 149 stundu garumā un tā laikā stikla studiju apciemos vairāk nekā piecdesmit Latvijā pazīstamas personības -  aktieri, sportisti, mediķi, psihologi, dažādas amatpersonas, komiķi, blogeri un citi, - kā arī ik dienu ar nelielu koncertu uzstāsies Latvijas populārākie mūziķi. Dod Pieci norisei 24 stundas diennaktī varēs sekot Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā, tiešsaistē www.dodpieci.lv, kā arī Latvijas Televīzijas kanālos.

Dāsnākais ziedojums Dod Pieci vēsturē - 2000 eiro

Labdarības maratonu Dod Pieci jau trešo gadu rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, labdarības organizāciju Ziedot.lv un tirdzniecības centru Origo. Pirmajā gadā par ziedojumiem tika pieteikta 2371 dziesma, bet otrajā – 5368 dziesmas. Lielākā summa, kas maratona pastāvēšanas vēsturē ziedota par vienu dziesmu, ir 2000 eiro, un šis ziedojums tika reģistrēts 2015. gadā 22 minūtes pirms maratona finiša. Dāsnais ziedotājs vēlējās palikt anonīms un pasūtīja grupas Beach House dziesmu All Your Yeahs. Līdzīgi - 2014. gadā lielākais ziedojums pirmajā maratonā tika reģistrēts vien mirkli pirms finiša, kad Dace ziedoja 555 eiro par Raimonda Paula dziesmu Manai dzimtenei. “Vārdos neizsakāms prieks par šo maratonu! Es ar trīcošām rokām rakstu, esmu apstājusies pie savas dzimtās pilsētas Tukuma zīmes, braucot no Rīgas, sakārtojot domas, braucot pie saviem mīļajiem. Bet es zinu, ka viss vēl nav padarīts, kaut kā pietrūkst,” īsziņā radio toreiz rakstīja Dace.

Dod Pieci otrajā gadā “tūkstots eiro klubiņu” atklāja Lelde, ziedojot 1000 eiro par grupas Jorspeis dziesmu. Viņai sekoja Antra Lazdiņa, kas ziedoja 1000 eiro par Prāta Vētras Mana Dziesma, atzīstot: “Es vienkārši nevarēju nedot! No visas sirds izturību īpašo bērnu vecākiem!”. Tūkstoti ziedojis arī Kārlis Nordmanis, izvēloties Israel Kamakawiwo'ole dziesmu Somewhere over the Rainbow (“Nav lielāka spēka par skaidrām domām enerģisku cilvēku prātos. Paldies jums par šo projektu!”), kā arī Raimonds, Diāna un Nellija par 100. debijas dziesmu Kā brīnums. Divi anonīmi ziedojumi 1000 eiro apmērā saņemti par Musiqq dziesmu Silta sirds un Ingus Ulmaņa Karameles, savukārt Līga Kukša ziedoja 1000 eiro par The Sound Poets dziesmu Viss var mainīties.

Kā ziedot?

Ziedojumus jebkurā paša izvēlētajā apmērā var veikt ziedot.lv mājas lapā.

Dod Pieci mājas lapā www.dodpieci.lv var pieteikt dziesmu par minimālo ziedojumu 5 eiro apmērā.

No 15.-21. decembrim labdarības maratona norises laikā ziedot varēs arī Latvijas Radio 5 - Pieci.lv stikla studijā, kas atradīsies Origo laukumā.

Dziesma par ziedojumu - lai iedvesmotu dzīvei

Latvijā ir vairāki desmiti tūkstošu vēža skartu cilvēku, taču nav pieejama valsts nodrošināta psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem. Saskaņā ar SPKC datiem Latvijā ir gandrīz 75 tūkstoši cilvēku, kuriem ir bijis diagnosticēts vēzis. Vēzis atstāj ne tikai fiziskas rētas, bet arī dziļus emocionālos nospiedumus par pārdzīvoto. Kad aktīvā ārstēšanās noslēgusies, onkoloģiskajiem pacientiem ir jādzīvo tālāk, taču daudziem atdzimt jaunai dzīvei tikai pašu spēkiem neizdodas.

Nevalstiskā organizācija Dzīvības koks ik gadu rīko nometnes, kurās vēža skartie cilvēki var saņemt dažādu nozaru speciālistu konsultācijas un palīdzību, atjaunot slimības laikā zaudētos spēkus un dzīvesprieku, kā arī gūt iedvesmu turpmākajai dzīvei. Pērn ar biedrības savāktajiem ziedojumiem pietika vien divām nometnēm, kurās varēja piedalīties tikai 48 cilvēki, taču palīdzība ir nepieciešama tūkstošiem.

Par labdarības maratonu Dod Pieci

Dod Pieci ir daļa no starptautiska projekta Serious Request, kura ietvaros šogad notiks astoņi labdarības maratoni dažādās Eiropas valstīs. Pirmā stikla studija darbojās 2004. gada pirmssvētku laikā Nīderlandes pilsētā Utrehtā un no tās pārraidīja Nīderlandes sabiedriskā medija popmūzikas radiostacija 3FM.

Pirmajā labdarības maratonā Dod Pieci 2014. gada decembrī tika saziedoti 64 550 eiro, kas nodrošināja Ziemassvētku dāvanas vairāk nekā 5 tūkstošiem trūcīgo un vientuļo Latvijas sirmgalvju, savukārt pērn - jau 135 546 eiro, kas šogad sniedz asistenta atbalstu vismaz 54 ģimenēm, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"