"Dzīvības koks" - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

Vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno pacientus un viņu tuviniekus!

90006682 — zvani un ziedo onkoloģisko
pacientu psihosociālajai rehabilitācijai
(1,42 EUR par zvanu)


The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:

LAI PIETEIKTOS PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMĀM,
SPIED !ŠEIT!

14. novembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
16. novembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
29. novembris - Pirmā tikšanās Valkā, Beverīnas ielā 3, Domes ēkā plkst. 17:30
30. novembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Izstādes atklāšana Liepājā "Mēs esam tepat, lai tevi iedvesmotu"

27.septembris, 2017

Laipni aicinām otrdien, 3. oktobrī, pulksten 12 tirdzniecības nama "Kurzeme" 3. stāva vestibilā uz fotoizstādes "Mēs esam tepat, lai tevi iedvesmotu" atklāšanu, ko rīko onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļa. Fotoizstāde ir daļa no tāda paša nosaukuma projekta, ko līdzfinansē Liepājas pilsētas pašvaldība. Izstāde būs skatāma TN “Kurzeme” 3. stāvā visu oktobri.

 "Fotoizstādes iecere ir neuzkrītoši likt sabiedrībai pārvērtēt stereotipus, kas ikvienam var kavēt realizēt savu dzīvi, saglabāt dzīves kvalitāti pēc tam, kad ir uzzināta diagnoze un ir neziņa par turpmāko. "Neuzkrītoši" – jo izstāde ir domāta vestibilam, gaitenim, uzgaidāmajām telpām ārstniecības iestādē. Tās ir vietas, kur cilvēks it kā neko nedara, tikai gaida vai iet garām, un tas ir lielisks brīdis viņu uzrunāt, iedot domām pozitīvu virzību, pievērst uzmanību," skaidro biedrības Liepājas nodaļas vadītāja Ilze Vainovska. Oktobris Eiropā tiek atzīmēts kā Krūts veselības mēnesis, kad pastiprināti sabiedrības uzmanību pievērš krūts vēža profilaksei īpaši un kopumā onkoloģijai. Jau pērn TN “Kurzeme” telpās biedrība rīkoja Rozā lentītes veselības galdu, aicinot pievērst uzmanību vēža profilaksei ar veselīgu uzturu, lietojot uzturā vairāk dārzeņu. Cilvēku atsaucība un pasākuma kuplais apmeklējums mudināja arī šogad pasākumam oktobrī izvēlēties TN “Kurzeme”, kur “garāmejot” tiktu uzrunāti un iedvesmoti daudzi, atgādinot arī par profilaksi. Tālāk fotoizstāde ceļos uz Onkoloģisko poliklīniku, Piejūras slimnīcu u.c. 

Projekts sākās jau vasarā, kad tika apzināti iespējamie fotomodeļi gan pašu biedrībā, gan iesaistīti sadarbības partneri. Lai arī lielākoties biedrībā katrs vēlas gūt atbalstu sev, svarīgi ir pašiem dot to citiem, būt drosmīgam iedvesmot līdzcilvēkus. "Dzirdēju, kā Artūriņš ar Visvaldi runāja par loka šaušanas nodarbībām. Teicu, ka man vismaz vienai acij niecīgs redzes atlikums, varu viņus aizvest. Tā arī pati sāku nodarboties ar loka šaušanu, iepatikās," par nejaušības un atsaucības nozīmi pastāsta Solveiga Vildmane, viena no fotoizstādes dalībniecēm. 

Izstādē pārstāvēta Liepājas Neredzīgo biedrība, Liepājas Diabēta biedrība, biedrība "Cerība. Ticība. Mīlestība", kas apvieno vecākus, kuri audzina bērnus ar invaliditāti. Mārtiņš Mamis no biedrības "Radi vidi pats" uzskata, ka svarīgi ir iesaistīties sabiedriskās aktivitātēs, izpausties radoši tur, kur to var darīt atbilstoši savam pasaules uzskatam, ne piesaistītam konkrētai diagnozei. Jo diagnozes var būt vairākas.  

Pavisam skatāmi desmit potreti, kurus veidojis Ivars Dejus, pie katra no tiem ir I. Vainovskas teksts, kas radies, uzklausot dzīvesstāstus, un mudina domāt, just, nepadoties. 

Biedrības "Dzīvības koks" Liepājas nodaļa ir izveidota 2013. gadā, lai apvienotu bijušos un esošus onkoloģiskos pacientus, kuriem nepieciešams atbalsts vai kas gatavi šo atbalstu sniegt citiem. Tikšanās notiek katra mēneša otrajā otrdienā pulksten 17.30 Liepājas Sociālā dienesta mācību klasē E. Veidenbauma ielā 3. 

Biedrība "Dzīvības koks" dibināta 2004. gadā, un tā joprojām ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Biedrībai kopš 2005. gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss, tās mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses nacionālā un starptautiskā līmenī, lai arī Latvijas pacientiem būtu iespēja saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi. 

Viena no biedrības darbības prioritātēm ir psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem "Spēka avots" ieviešana un pieejamības nodrošināšana.

 

 


 

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS

14. novembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
16. novembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
29. novembris - Pirmā tikšanās Valkā, Beverīnas ielā 3, Domes ēkā plkst. 17:30
30. novembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30


Tiksimies, lai parunātu:)
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KONFERENCE
19.-20. marts, 2015
CONFERENCE
19th-20th March, 2015
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"