"Dzīvības koks" - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

Vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno pacientus un viņu tuviniekus!

90006682 — zvani un ziedo onkoloģisko
pacientu psihosociālajai rehabilitācijai
(1,42 EUR par zvanu)


The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:

LAI PIETEIKTOS PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMĀM,
SPIED !ŠEIT!

14. novembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
16. novembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
29. novembris - Pirmā tikšanās Valkā (sīkaka informācija drīzumā)
30. novembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Noslēdzas onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmas “Spēka Avots”

14.novembris, 2017

10. oktobrī Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “ Dzīvības koks” noslēdza šogad pēdējo psihosociālās rehabilitācijas programmu cilvēkiem, kurus skāris vēzis. Kopā 2017.gadā īstenota 21 psihosociālās rehabilitācijas nometne, kurā piedalījās vairāk nekā 400 cilvēki pēc onkoloģiskas slimības. Nometņu mērķis - veicināt savstarpējo atbalstu, rast atbildes uz nezināmajiem jautājumiem un saprast, kā dzīve mainījusies pēc pārdzīvotās diagnozes.

Kā uzsver Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības valdes locekle Kitija Janele, tad tik daudz cilvēkiem sniegt iedvesmu un zināšanas par to, kā dzīvot pēc slimības, bija iespējams tikai ar Labdarības maratona “Dod 5“ atbalstu, kura laikā pagājušā gada nogalē tika savākti līdzekļi šo programmu īstenošanai. K. Janele: “Cilvēki pieteicās programmām aktīvi, un tas parāda, ka, pirmkārt, mazinājusies nolemtība un stereotipi, kas virmo ap onkoloģiju, otrkārt, psihosociālais atbalsts patiešām ir vajadzīgs, lai sakārtotu dzīvi pēc visa pārdzīvotā!”

Nometnes laikā dalībnieki guva atziņu par to, ka nav vieni - jābaidās mazāk, acis jāatver platāk un padoties nedrīkst. Kā raksta viena no 2017.gada nometnes dalībniecēm:” “Spēka Avots” sniedz līdzsvaru, sapratni, mieru un atbildes uz tūkstošiem jautājumu”, tāpēc Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” 2018. gadā turpinās attīstīt un īstenot psihosociālās rehabilitācijas un psihosociālā atbalsta programmas.

2017. gada psihosociālo rehabilitācijas programmu statistika: vairāk nekā 400 dalībnieki, kuri izgājuši cauri dažādām vēža diagnozēm. Ar dalībniekiem strādāja vairāk nekā 60 speciālisti: onkologs, imunologs, fitoterapeits, uztura speciālists, sociālais darbinieks, fizisko aktivitāšu speciālisti, psihoterapeiti, mākslas terapeiti. Ieviestas divas jaunas programmas: programma dzīvesbiedriem, kad programmā piedalās cilvēks, kas pārcietis vēzi kopā ar dzīves biedru; programma bērniem, kas slimojuši ar vēzi kopā ar ģimeni (mammu, tēti, brāļiem, māsām).

Ik gadu diagnozi “ ļaundabīgs audzējs” izdzird apmēram 11 000 cilvēku. Tas nozīmē, ka vismaz 11 000 ģimeņu sabrūk ierastā dzīve. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “Dzīvības koks” psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem ievieš kopš 2009. gada. Šobrīd kopumā bijušas 42 nometnes, kurās piedalījušies gandrīz 1000 cilvēku no visas Latvijas. 2016. gadā ar Saeimas un Labklājības ministrijas atbalstu panākti grozījumi “Sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu likumā”, kur pirmo reizi minēts, ka psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu var saņemt onkoloģiskie pacienti un viņu tuvinieki. Šis pakalpojums būs valsts apmaksāts no 2018. gada.

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība “ Dzīvības koks” pateicas visiem ziedotājiem un Labdarības maratona “Dod pieci” atbalstītājiem, kas ļāva palīdzēt vairāk nekā 400 cilvēkiem pēc diagnozes vēzis.

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS

14. novembris - Atbalsta grupa Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
16. novembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
29. novembris - Pirmā tikšanās Valkā (sīkaka informācija drīzumā)
30. novembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30


Tiksimies, lai parunātu:)
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KONFERENCE
19.-20. marts, 2015
CONFERENCE
19th-20th March, 2015
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

Dignājas muiža 2016.gada vasarā