The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA
11.septembrī pulksten 17:30 Liepājā "Dzīvības koks" nodaļas tikšanās ar masieri Anitu Šudeiku
13.septembrī pulksten 17:30 Rīgā atbalsta grupa cilvēkiem, kuri grib parunāt ar citiem cilvēkiem:)
Tikšanās, kā ierasti, Melnsila ielā 13-1.
09.09. - 15.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.09. - 22.09., programma sievietēm visiem vecumiem pēc krūts vēža un ginekoonkoloģiskām slimībām
20.septembrī pulksten 11:00- 14:00 Ventspilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.septembrī pulksten 16:00 Liepājā atbalsta grupa cilvēkiem pēc onkoloģiskas slimības, to vadīs drāmas terapeite Līen Rūja-Lāma
23.09. - 29.09., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v)
27.septembrī pulksten 14:00 Liepājā viesossies cigun treneris un ārsts Igors Kudrjavcevs
30.09. - 06.10., programma - gremošanas orgānu sistēmas onkoloģiskās saslimšanas visiem vecumiem
07.10. - 13.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
14.10. - 20.10., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
16.oktobrī Jēkabpilī mentoru apmācības un "Dzīvības koks" atbalstītāju tikšanās
21.10. - 27.10., onkohematoloģija
28.11. - 03.11., onkohematoloģija
04.11. - 10.11., programma -ādas vēzis un melanoma visiem vecumiem
25.11. - 01.12., programma sievietēm vieism vecumiem pēc krūts vēža ginekoonkoloģiskām slimībām
02.12. - 08.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības (kr.v.)
09.12. - 15.12., programma dažādu vecumu cilvēkiem pēc onkoloģiskās slimības
Pieteikšanās programmām: https://anketa.dzivibaskoks.lv

Nevalstiskajām organizācijām aktīvāk jāiesaistās veselības aprūpes un sociālās politikas veidošanā un realizēšanā!

23.februāris, 2011

NVO mērķis – ietekmēt sistēmu
Latvijas problēma šobrīd ir tā, ka pacientu un viņu tuvinieku organizācijas un organizācijas, kas saistītas ar veselības un sociālo aprūpi, ir nepietiekami ņemtas vērā, veidojot valsts politikas dokumentus, kā arī realizējot valsts un pašvaldību noteiktās funkcijas. Pacientu organizāciju mērķis un misija nav tikai veidot savstarpējās atbalsta grupas, lai palīdzētu indivīda līmenī, bet ietekmēt un veidot valsts politiku sistēmas līmenī, lai tiktu izveidota uz pacietu orientēta sistēma, kuras centrā būtu kvalitatīva veselības un sociālā aprūpe, cilvēka dzīves kvalitāte. Latvijā šobrīd pēc Lursoft datiem ir reģistrētas apmēram 13 000 nevalstiskās organizācijas. Vismaz teorētiski ~ 30 % no tām būtu jābūt veselības un sociālās jomas organizācijām, taču, ja paskatāmies šo organizāciju aktivitātes un iesaisti sabiedriskajos procesos, tad tikai kādas 100 organizācijas ir patiešām aktīvas, vēl mazāk iesaistās politikas veidošanas procesos.

Tāpēc ir ļoti svarīga konference, kuru organizē pacientu biedrība „Dzīvības koks” par efektīvu pacientu organizāciju iesaistīšanos lēmumu pieņemšanas procesos, kurā piedalīsies vairāk kā 30 nevalstisko organizāciju, kā arī starptautisko un valsts institūciju pārstāvji.

Konference – solis pretī efektīvākai sadarbībai ar valsts institūcijām
Konferencē piedalīsies Veselības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Juris Bundulis un stāstīs par pacientu organizāciju lomu veselības aprūpes politikas veidošanā un par to, kā ir situācija Latvijā. Labklājības ministrijas Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības departamenta direktora vietnieks Aldis Dūdiņš runās par starpinstitucionālās sadarbības lomu darbā ar veselības jomas nevalstiskajām organizācijām, savukārt bijušais ārlietu ministrs, vēstnieks un Eiropas Parlamenta deputāts, kas vadījis Veselības darba grupu, Georgs Andrejevs uzsvērs Eiropas Parlamenta iespējas veicināt veselības aprūpes sistēmas uzlabošanu nacionālā līmenī. Klātesošos konferencē uzrunās Eiropas Parlamenta Informācijas biroja vadītājs Māris Graudiņš, lai informētu par Eiropas Parlamenta šī gada lēmumiem, kas nodrošinās Latvijas iedzīvotājiem skaidru izpratni par iespējām un tiesībām saņemt ārstnieciskos pakalpojumus citās Eiropas valstīs, pasargās viņus nākotnē no viltotu medikamentu iegādes, īpaši interneta vidē, ka arī invalīdu tiesībām tālsatiksmes autobusu pārvadājumos. Par līdzšinējo pieredzi darbā ar pacientu organizācijām dalīsies Veselības

ekonomikas centra direktore Daiga Behmane. Konferencē piedalīsies un pieredzē dalīsies vairāku starptautisku organizāciju pārstāvji. Eiropas vēža pacientu organizāciju koalīcijas ( European Cancer Patient Coalition) pārstāve Jana Pelouchova runās par pacientu organizāciju interešu pārstāvniecību Eiropas Parlamentā, kā arī Eiropas Krūts vēža koalīcijas „Europa Donna” pārstāve Galina Maistruk informēs par pacientu interešu aizstāvības pieredzi Eiropas Savienības līmenī un labās prakses ieviešanu nacionālā līmenī. Par to, kā Latvijā notiek pacientu organizāciju darbs un sadarbība politikas veidošanas līmenī ar valsts un pašvaldību organizācijām, pieredzē dalīsies Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības „Dzīvības koks” pārstāve Gunita Berķe, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas SUSTENTO vadītāja Gunta Anča, kā arī Pacientu Ombuds vadītāja Liene Šulce. Liela uzmanība konferencē tiks pievērsta darbam grupās.

Biedrība „Dzīvības koks” ir pārliecināta, ka pacientu organizācijas ir neatņemama efektīvas lēmumu pieņemšanas sistēmas sastāvdaļa un ka veselības un sociālās aprūpes sistēmu būtu iespējams ievērojami uzlabot, ja vien valsts institūcijas vairāk sadarbotos ar nevalstiskām organizācijām un ieklausītos priekšlikumos.

Konference „Efektīva pacientu organizāciju iesaistīšanās lēmumu pieņemšanas procesos” notiek 24.un 25.februārī Maritim Park Hotel, Slokas ielā 1, Rīgā. Konferences sākums 24.februārī pulksten 10.00, 25.februārī pulksten 9.30. Konferences vadītājs būs žurnālists Ansis Bogustovs, darba grupu vadītājas - Latvijas Pilsoniskās alianses politikas koordinatore Inta Šimanska un Pacientu Ombuda vadītāja Liene Šulce. Sagaidāmais rezultāts: konferences darba grupu laikā tiks izstrādātas vadlīnijas, kā un ko Latvijas NVO spēj darīt veselības un sociālās aprūpes jomas uzlabošanā.

„Dzīvības koks” ir lielākā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. „Dzīvības koks” ir Eiropas krūts vēža organizācijas „Europa Donna” un Eiropas pretvēža organizācijas „European Cancer Patient Coalition” pilntiesīgs biedrs, pārstāvot Latvijas pacientu intereses Eiropas līmenī. „Dzīvības koks” īstenojis vairākus projektus sadarbībā ar Amerikas Pretvēža biedrību un atbalstījis AVON globālo iniciatīvu cīņā pret krūts vēzi. Kopš 2009.gada vasaras „Dzīvības koks” par sabiedrības saziedotiem līdzekļiem organizē psihosociālās rehabilitācijas nometnes onkoloģiskajiem pacientiem. Kopumā palīdzēts vairāk kā 80 cilvēkiem. Biedrībai „Dzīvības koks” jau kopš 2005.gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.

SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
Dzīvības koks Jēkabpilī
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS
13. septembris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"