"Dzīvības koks" - onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība

Vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno pacientus un viņu tuviniekus!

90006682 — zvani un ziedo onkoloģisko
pacientu psihosociālajai rehabilitācijai
(1,42 EUR par zvanu)


The European Cancer Patient Coalition
EUROPA DONNA

TU VARI PIEDALĪTIES:

1. februāris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
13. februāris - Ikmēneša sanāksme Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. februāris - Atbalsta grupa Ventspilī, Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
15. februāris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30Par situāciju onkoloģijā, par naudu, cilvēkiem un vainīgā meklēšanu

07.jūlijs, 2011

Vērtējot pēdējo dienu notikumus, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” vēlas pievienoties visiem, kuri uzskata, ka vainot Veselības ekonomikas centra direktori Daigu Behmani par to, ka nav atrastas „iekšējās rezerves” zāļu izdevumu kompensācijas sistēmas izdevumu samazināšanai, ir nekorekti. Mūsuprāt, svarīgākais ir tas, ka jau šodien zāļu izdevumu kompensācijas sistēmā ir izveidojies deficīts- 5 miljoni lati. Jautājums, vai tiešām Veselības ministrija uzskata, ka to aizpildīt var vēl vairāk savelkot jostas?

Par situāciju onkoloģijā


Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” jau vairākkārt ir paudusi viedokli, ka situācija, kāda ir onkoloģiskās aprūpes finansējumā Latvijā, ir nepiedodama, un tas rezultējas katastrofālos mirstības rādītājos, kas ir vieni no augstākajiem Eiropā. Statistika par onkoloģiskām saslimstībām parāda, ka no jauna reģistrēto gadījumu skaits laika posmā no 2003.-2010.gadam pieaudzis par 19 %, savukārt uzskaitē esošo onkoloģisko pacientu skaits tajā pašā laika periodā palielinājies par 23 %. Tas nav nevienam jaunums, ka lielākā Latvijas problēma ir ļaundabīgā audzēja diagnostika vēlīnā stadijā (III. IV un bez stadijas), kas ir jau gadiem stabili 60 % gadījumu. Protams, ir pareizi censties samazināt saslimstību ar vēzi, ieviešot vēža agrīnās diagnostikas programmas. Tomēr jautājums paliek atklāts - kas notiek ar tiem cilvēkiem, kuri IR saslimuši ar vēzi un kuri GRIB dzīvot?

Par naudu un cilvēkiem

Statistikas dati ir nepielūdzami - gandrīz 50% no Latvijā jaundiagnosticētajiem gadījumiem ir cilvēki darba spējas vecumā, tomēr veselības aprūpei piešķirtā finansējuma salīdzinājuma tabulās Latvija ieņem pēdējās pozīcijas Eiropā, kas lielai daļai tieši onkoloģisko pacientu liedz saņemt inovatīvus medikamentus, vienlaikus liedzot pagarināt arī savu dzīvildzi. Neatbildēts paliek jautājums – kurš uzņemsies atbildību par šo cilvēku un viņu tuvinieku zaudētajiem dzīves gadiem, jo diemžēl uz savu cilvēku veselības rēķina tiek meklētas iekšējās rezerves? Lai gan attīstītās Eiropas valstīs tiek uzskatīts, ka cilvēks un cilvēka dzīves kvalitāte ir svarīgākā vērtība, ārstējot arī ļoti smagus ļaundabīgā audzēja gadījumus. Latvijā tas nav iespējams jau esošā finansējuma ietvaros. Vai kāds ir paskaitījis, cik cilvēku cerības sabrukušas, saņemot atzinumu, ka ārsta konsīlija izvēlētā ārstēšana un medikamenti nav pieejami ierobežotā budžeta dēļ? Tāpēc uzskatīt, ka iespējams meklēt iekšējās rezerves esošā kompensējamo medikamentu budžeta ietvaros, neskatoties uz to, ka speciālisti aprēķinājuši, ka tas nav iespējams, ir mazākā mērā - neadekvāti un negodīgi pret tiem cilvēkiem, kuri tomēr vēlas dzīvot. Pētījums par potenciāli zaudētiem dzīves gadiem parāda, ka tieši ļaundabīgie audzēji kļūst par vienu no izplatītākajiem agrīnas nāves cēloņiem, to skaits turpina pieaugt. Sievietēm visaugstākais, potenciāli zaudēto dzīves gadu rādītājs ir vecumā no 35-44 gadiem krūts vēža dēļ.

Par vainīgā meklēšanu

Situācija veselības aprūpē Latvijā ir viena no sliktākajām Eiropā, un diemžēl tā turpina pasliktināties. Šobrīd runa jau nav vairs tikai par minimālāko vajadzību apmierināšanu, bet gan par to, ka nu jau pietrūkst pat šim minimumam. Ieguldījums veselības aprūpē ir ieguldījums cilvēkos, tātad arī valsts attīstībā no visiem tās aspektiem. Bet kā gan valsts var attīstīties, ja nepārtraukti uz cilvēku rēķina tiek meklētas iekšējās rezerves, bet, tās neatrodot, notiek publiska vainīgā meklēšana!


Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks”
SPĒKA  AVOTS — onkoloģisko pacientu psihosociālā rehabilitācijas programma
ONKOLOĢISKO PACIENTU PSIHOSOCIĀLĀS REHABILITĀCIJAS PROGRAMMA
Piesakies
lapas jaunumiem !
Dzīvības koks Liepājā
Dzīvības koks Ventspilī
NĀKAMĀS ATVĒRTĀS ATBALSTA
GRUPAS

1. februāris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30
13. februāris - Ikmēneša sanāksme Liepājā, Veidenbauma ielā 3, 3. stāvā plkst. 17:30
14. februāris - Atbalsta grupa Ventspilī, Ventspils Jauniešu mājā Kuldīgas ielā 13 plkst. 17:30
15. februāris - Atbalsta grupa Rīgā, Melnsila ielā 13-1 plkst. 17:30

Tiksimies, lai parunātu:)
Dzīvības koks Daugavpilī
Dzīvības koks Aizkrauklē
Dzīvības koks Jelgavā
Dzīvības koks Bauskā
Dzīvības koks Valmierā
LŪDZU, DALIES SAVĀ
PIEREDZĒ PAR PAKALPOJUMU
PIEEJAMĪBU ONKOLOĢIJĀ!

SPIED ŠEIT!
AKTUĀLIE SLUDINĀJUMI, VAKANCES, IESPĒJA IESAISTĪTIES
KURSI. ATBALSTA GRUPAS. LEKCIJAS. PIESAKIES ARĪ TU!
Ziedo Onkoloģisko pacientu rehabilitācijas programmai:
Ziedot

Jaunākais video

Ziedo psihosociālās rehabilitācijas centra izveidei

Jaunākais foto

"MĒS ESAM TEPAT, LAI TEVI IEDVESMOTU"