Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" kopš 2012.gada, kad noslēgts ilgtermiņa nomas līgums ar Jēkabpils novada domi par psihosociālās rehabilitācijas centra izveidi Dignājas muižā Dignājas pagastā, veic ēkas rekonstrukcijas un teritorijas labiekārtošanas darbus, lai pielāgotu tos rehablitācijas vajadzībām.
Lai arī darbi nesokas tik ātri kā vēlētos, jo finansējums rekonstrukcijai tiek piesaistītis ziedojumu veidā, tomēr tiek meklēti arī citi ceļi, kā tuvoties izvirzītajam mērķim- rehabilitācijas centram.
2017.gadā tika uzsākts īstenot projektu Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma: 19.2 "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju" aktivitātes: 19.2.2 "Vietas poetenciāla attīstības" ietvaros. Projekta mērķis: Dignājas muižas teritorijas lapiekārtošana, veselības taku izveidošana. Tas stiprinātu vietējo infrastruktūru, to uzlabojot, padarot pieejamu ne tikai potenciālajiem centra iemītniekiem, bet arī Dignājas sabiedrībai, kur līdz šim nav bijusi labiekārtota peldētava. Projekta ietvaros tika paredzēts izveidot veselības taku, kas ļautu piekļūt Daugavas krastam, iztīrīt peldvietu no krūmu saauugumiem, izveidot pontona laipu ūdenī, lai būtu ērti iekļūt un izkļūt no ūdens. Tāpat izveidoti arī peldvietas infrastruktūras objekti, kas ir pārģērbšanās kabīne un atkritumu tvertne.
Sākotnēji projektu bija plānots pabeigt 2017.gada rudenī, taču vasaras un rudens lietavu radīto plūdu dēļ, jo veselības takas izveide un pludmales labiekārtošana nebija iespējama, projekta īstenošanas tika pārcelta līdz 2018.gada 30.novembrim.
Projekta ietvaros īstenotie darbi, kas tieši saistīti ar pludmales labiekārtošanu:
1. Pludmales lapiekārtošanas projekta izstrāde un paskaidrojuma raksta sagatavošana;
2. Veselības taku izveide ar trīs dažādu seguma materiāliem, nodrošinot piekļuvi Daugavas krastam;
3. No krūmiem attīrīta Daugavas krasta līnija, kas savukārt ļauj, lai upes straume aiznes dūņas, padarot peldēšanu daudz patīkamāku;
4. Izveidota peldēšanas laipa uz pontoniem, kas iekāpšanu un izkāpšanu no ūdens padara daudz drošāku;
5. Nodrošināta pludmalei nepieciešamā infrastruktūra, kas ir pārģērbšanās kabīne un tvertne atkritumiem, kā arī soliņi atpūtai;
6. Ņemot vērā vietas un krasta specifiku, izveidotas koka kāpnes, nokļūšanai līdz krastam;
7. Sakārtots laukums pie ēkas ieefas fasādes.
Projekta ietveros īstenoti citi darbi:
1. Iegādāts zāles pļaujamais traktors, lai ilgtermiņā varētu uzturēt kārtībā un pieejamu pludmales un veselības taku teritoriju;
2. Sagatavoti informācijas materiāli par projektu;
3. Nodrošināta projekta vadība.
Kopumā projekta īstenošana ir svarīgs solis gan vietējas infrastruktūras uzlabošanā un pieejamības nodrošināšanā, kā arī solis tuvāk - rehabilitācijas centra izveidē.
Projekta kopēja izmaksu summa 37629.10 EUR, projekta attiecināmo izmaksu summa 31825.60 EUR, projekta plānotā publiskā finansējuma summa 28643.04 EUR.
Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm